Felix the Cat

Felix the Cat

7,6
45 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hudson Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
10.1992
Producent:
Hudson Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
7 godzin
Premiery
Świat:
10.1992

Felix the Cat - opis gry

Felix the Cat to dwuwymiarowy platformer wyprodukowany i wydany przez Hudson Soft na Nintendo Entertainment System i pierwszego Game Boya. Głównym bohaterem gry jest tytułowy kot Felix, jedna z najpopularniejszych postaci w historii światowej kinematografii.

Zadaniem Felixa w grze jest odbicie lubej, Kitty, z rąk szalonego naukowca, który stosując szantaż chce położyć łapska na magicznej torbie głównego bohatera.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcję Hudson Soft na tle wielu innych side-scrollerów wyróżnia różnorodność. W grze pojawiają się cztery rodzaje poziomów. Standardowe, polegająca na omijaniu przeszkód i eliminowaniu przeciwników, takie, w których suniemy po powierzchni wody np. na grzbiecie delfina, podwodne i podniebne. Łącznie dziewięć światów, które składają się z trzech mniejszych poziomów każdy. Na każdym z nich nasz podopieczny może używać innych środków lokomocji - czołgów, samolotów, balonów, parasolek itd. Zróżnicowanie etapów sprawia też, że dużo jest też wszelkiego rodzaju przeszkadzajek, w tym i bossów.

Podczas rozgrywki Felix może zbierać ikonki ze swoją podobizną, które zwiększają jego możliwości. Pojawiają się też serduszka, od których ilości zależy efektywność mocy naszego podopiecznego (serduszka znikają same po kilku sekundach). Moce te zmieniają formę, np. kocur podczas sekcji podniebnych rozpoczyna z parasolką, potem (jeśli się postaramy) będzie to balon, a na końcu samolot. Podobnie wygląda to w innych przypadkach. Poziomy podwodne rozpoczynamy z ekwipunkiem nurka, potem możemy skorzystać z uprzejmości żółwia morskiego, a jeszcze później zasiąść za sterami łodzi podwodnej.

Gdzieniegdzie pojawiają się magiczne torby. Mogą nas one przetransportować do bonusowych sekcji, w których znajdziemy wielu dóbr ułatwiających zmagania.

Wideo - Felix the Cat

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper