Adidas Power Soccer

Adidas Power Soccer

4,7
18 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.0
PSone 4.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Psygnosis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
06.1996
Europa:
06.1996
Producent:
Psygnosis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
06.1996
Europa:
06.1996

Adidas Power Soccer - opis gry

Adidas Power Soccer to gra sportowa o piłce nożnej wyprodukowana przez nieistniejącą już ekipę Psygnosis i sygnowana marką adidas. Tytuł pojawił się w roku 1996 na pierwszym PlayStation oraz pecetach. 

Gra umożliwia zabawę zarówno w trybie symulacyjnym jak i arcade (kiedyś taki podział w grach piłkarskich nie był niczym nadzwyczajnym). W pierwszej wariacji tytuł niczym specjalnie się nie wyróżnia, dlatego został on zapamiętany głównie z trybu, który z realizmem nie ma wiele wspólnego. W Arcade mecze odbywają się w szybkim tempie, a wizytówką jest tu Predator Shot (nazwa pochodzi od najbardziej popularnej marki butów produkowanych przez niemiecką firmę). Są to specjalne uderzenia na bramkę, którym towarzyszy płonąca poświata.  
 
W trybie tym odblokowane są także specjalne ruchy pozwalające grać wbrew obowiązującym przepisom i - dla przykładu - nokautować rywala kopniakiem w głowę. Trikom oraz zagraniom towarzyszą często kolorowe efekty świetlne. Choć kiwek nie ma zbyt wiele, jedną z charakterystycznych jest przerzucenie sobie piłki nad głową. 
 
W grze znalazły się licencjonowane drużyny klubowe z takich lig jak niemiecka, włoska, francuska czy angielska. Gracz może rozegrać cały sezon, turniej bądź mecz towarzyski. Akcje na boisku można śledzić z czterech kamer, a komentarz meczowy dostępny jest w trzech językach (angielskim, niemieckim i francuskim). Na uwagę zasługuje też animacja zawodników, po której widać, że skorzystano z technologii motion-capture. Grać można zarówno w lato jak i w zimę, a w przypadku wybrania drugiej z wymienionych opcji mecze odbywają się na ośnieżonych boiskach specjalną, pomarańczową piłką. W opcjach można też ustawić stopień reakcji sędziego na poczynania boiskowych brutali. 
 
Wersja demonstracyjna gry znalazła się na kultowym w naszym kraju krążku Demo 1, dołączanym do zestawu wraz z kupnem konsoli.    

Wideo - Adidas Power Soccer

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper