Goal Storm

Goal Storm

6,8
6 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
KCET
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.03.1996
Europa:
1996
Producent:
KCET
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.03.1996
Europa:
1996

Goal Storm - opis gry

Goal Storm to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wydana na PlayStation w 1996 roku. Za jej produkcję odpowiadał tokijski oddział Konami, czyli KCET. Tytuł był protoplastą serii Pro Evolution Soccer.

W odróżnieniu od dwóch pierwszy cześći International Superstar Soccer, czyli ISS i ISS Deluxe, Goal Storm jest grą w pełni trójwymiarową. Tytuł został wydany pod szyldem XXL Sports Series należącym do Konami.

 

Goal Storm to piłka nożna w ujęciu bardziej zręcznościowym, choć do sterowania używamy wszystkich przycisków pada, co podnosi nieco poprzeczkę. Mecze rozgrywane są w dość szybkim tempie, gra nie sili się też szczególnie na realizm jak późniejsze produkcje KCET. Do wyboru otrzymujemy pewną liczbę reprezentacji narodowych (głównie czołowe drużyny świata z momentu wydania gry), których zawodnicy nie różnią się umiejętnościami (pieczołowitość tokijskiego oddziału Konami w odwzorowywaniu zdolności piłkarzy nadeszła później). Wspomnieć warto też o faulach. Odgwizdywane są one losowe - odgwizdanie przewinienia zależy od czynników losowych, podobnie jak przyznanie żółtej lub czerwonej kartki.

 

Gra posiada w zasadzie tylko dwa warianty rozgrywki. Jest to Exhibition, szybki, pojedynczy mecz, który możemy rozegrać przeciwko konsoli lub znajomemu, oraz Hyper Cup. W tym drugim mamy do czynienia z pucharem, który przypomina mistrzostwa świata. Zmagania rozpoczynamy w nim od fazy grupowej.

 

Oprócz powyższego mamy też opcje umożliwiające zmianę konfiguracji, czasu jednej połowy, poziomu trudności i warunków na murawie (to ostatnie ma charakter głównie estetyczny i nijak nie wpływa na rozgrywkę).

Wideo - Goal Storm

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper