Libero Grande

Libero Grande

7,0
20 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.10.1998
Europa:
31.10.1998
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.10.1998
Europa:
31.10.1998

Libero Grande - opis gry

Libero Grande to gra sportowa podejmująca temat piłki nożnej wyprodukowana i wydana przez Namco. Gra w momencie premiery różniła się od konkurencji tym, że mecz śledziliśmy tylko i wyłącznie z perspektywy jednego zawodnika. Tytuł ukazał się na PlayStation w 1998 roku.

Na pomyśle Namco wzorowali się w kolejnych latach giganci wirtualnej piłki nożnej - EA i Konami - sprzedając ideę sterowania jednym graczem w trybach pokroju Become a Legend dostępnych zarówno w serii FIFA jak i Pro Evo. W Libero Grande zamiast kontrolować cały zespół i zmieniać się na graczy, którzy są bliżej piłki, musimy radzić sobie jednym zawodnikiem. Gracz zaczyna nietypowo od wyboru gwiazdy piłki nożnej (blisko 30 grajków), a dopiero potem drużyny narodowej. Każdy z dostępnych piłkarzy oparty jest na swoim odpowiedniku z rzeczywistości, niestety ze względu na brak licencji nazwiska są przekręcone (Zinedine Zidane to dla przykładu Zenon Zadkine, zaś Alan Shearer występuje pod pseudonimem Alfred Shaffer). Piłkarze opisani są trzema atrybutami - techniką, strzałem oraz szybkością.
Dalsza część tekstu pod wideo
 
Gramy tylko i wyłącznie drużynami narodowymi - do wybory mamy 32 jedenastki z całego świata (w tym Polskę). Poza trybem Arcade znanym z automatowej wersji gry, znalazło się miejsce dla takich wariantów zabawy jak International (Mistrzostwa Świata), Ligę oraz pojedynczy mecz. Fajnym bonusem jest tryb Player Chalenge, w którym gracz ma do wykonania szereg zadań, takich jak trafianie w ruchome cele na bramce, posyłanie piłki w odpowiednie obszary boiska, wykonywanie stałych fragmentów gry czy ćwiczenie dryblingu. Dla osób rządnych praktyki zaimplementowano też filmiki z poradami zatytułowane "How to play". 
 
Niektóre stadiony są bardzo zjawiskowe i przychodzi nam grać choćby na arenie przypominającej średniowieczny zamek. Atmosfera na stadionach podgrzewana jest między innymi rozpalanymi racami czy flagami powiewającymi za bramkami. W grze zaimplementowano sporą ilość zagrań - zmyłki, kilka rodzajów podań, kiwki, żonglerki, nożyce szczupaki czy przewrotki, Świetnie oddano zwłaszcza balans ciała zawodników oddających strzał czy dryblujących. Opcje taktyczne są dość ubogie - przed meczem nie możemy zmienić formacji a w trakcie spotkania decydujemy jedynie o ofensywnym bądź defensywnym ustawieniu. Gdy piłkę w posiadaniu mają nasi koledzy z drużyny możemy im nakazać strzelać, podać czy wykonać wślizg. 
 
W grze zastosowano bogaty system kamer, ponieważ akcje obserwujemy głównie z perspektywy trzeciej osoby. Gra oferuje też opcje multiplayer, jednak wówczas ekran dzielony jest na dwie części. 

Wideo - Libero Grande

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper