Actua Soccer 2

Actua Soccer 2

5,5
11 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PSone 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gremlin Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.1997
Europa:
11.1997
Producent:
Gremlin Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.1997
Europa:
11.1997

Actua Soccer 2 - opis gry

Actua Soccer 2 to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana i wydana przez brytyjską firmę Gremlin Interactive. Tytuł ukazał się na PlayStation oraz na komputerach z systemem Windows.

Actua Soccer 2 druga edycja serii sportowej Gremlin Interactive poświęconej piłce nożnej. “Dwójka” wprowadza szereg zmian do formuły i więcej zawartości. Jeśli chodzi o to pierwsze, zmodyfikowano silnik, na którym hula gra, co zaowocowało m.in. lepszą grafiką i paroma innymi mykami (o których w dalszej części). Z kolei jeśli o zawartości mowa to twórcy udostępnili ponad sześćdziesiąt drużyn (reprezentacji narodowych i drużyn klubowych; m.in. pełna licencja na ligę włoską) oraz ponad dwadzieścia stadionów.

 

Dostępne w Actua Soccer 2 tryby to pojedynczy szybki mecz, liga z reprezentacjami narodowymi oraz puchar (jest też multiplayer dla maks. czterech graczy). Jeśli chodzi o ligę, dostępne w niej ekipy podzielone są na cztery grupy według kryterium poziomu sportowego z czasów wydania gry. Czyli np. w pierwszej grupie znajdziemy m.in. Brazylię, Włochy, Anglię, a w czwartej San Marino. W trakcie rozgrywek gramy po dwa mecze z każdą drużyną. Jeśli zajmiemy miejsce w czołówce, awansujemy wyżej (lub wygrywamy mistrzostwo), a jeśli wleczemy się w ogonie - czeka nas degradacja. W pucharze natomiast zostaje dla nas wylosowany rywal, którego musimy pokonać za pierwszym razem - w przeciwnym razie odpadamy. Jeśli znudzą nam się domyślne ustawienia, twórcy udostępnili też opcje dające możliwość modyfikowania zasad obowiązujących w rozgrywkach.

 

Już podczas właściwej zabawy produkcję Gremlin wyróżniają zwłaszcza dwa innowacyjne jak na swoje czasy patenty - zmieniające się warunki pogodowe (deszcz, śnieg, mgła) mogące wpłynąć na postawę zawodników, a także spalone, które sędzia (tzn. konsola/komputer) by dodać realizmu, może raz na jakiś odgwizdać błędnie. Poza tym Actua Soccer 2 to jedna z pierwszych gier piłkarskich, w których zmagania relacjonuje dwóch komentatorów.

Wideo - Actua Soccer 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper