International Superstar Soccer '98

International Superstar Soccer '98

8,8
79 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 9.0
N64 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
KCEO
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
04.06.1998
Europa:
01.09.1998
Producent:
KCEO
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
04.06.1998
Europa:
01.09.1998

International Superstar Soccer '98 - opis gry

International Superstar Soccer 98 to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana i wydana przez Konami na Nintendo 64 i PlayStation. Seria ISS była poprzednikiem Pro Evolution Soccer. Tytuł nie posiadał licencji FIFPro, choć na jego okładkach w różnych regionach pojawiali się popularni pod koniec lat 90-ych piłkarze.

Produkcja Konami uchodziła w momencie premiery za zdecydowanie najlepszą grę piłkarską na rynku. Jej sztandarową cechą był realizm, a także odwzorowani z pieczołowitością piłkarze. Choć ISS nie posiadał licencji, zaznajomiony z ówczesną piłką gracz mógł bez większych problemów rozpoznać najbardziej znanych zawodników. Nie licząc poprzekręcanych nazwisk (które można było zmienić w edytorze) zgadzało się wszystko - numery na koszulkach, wiek, waga, wzrost i statystyki odpowiadające za umiejętności prezentowane na boisku.

Gra skupia się tematycznie na mistrzostwach świata, które w ‘98 roku odbywały się w Francji. Do dyspozycji jest w niej ponad pięćdziesiąt drużyn narodowych. Każda ekipa posiada starannie odwzorowane stroje (domowe i wyjazdowe), w których startowała w eliminacjach do turnieju. Co oczywiste, zgadzają się również składy.

Do wyboru mamy sześć wariantów zabawy różniących się trochę w zależności od wersji. W Open Match możemy rozegrać pojedynczy mecz z konsolą lub innym graczem i urozmaicić sobie zabawę różnymi ustawieniami, np. liczbą zawodników na boisku. International Cup to główne danie gry - wybieramy tu drużynę, która musi zakwalifikować się do mistrzostw, a następnie je wygrać. World League to turniej, w którym udział bierze 48 drużyn - przegrany odpada od razu. Dalej jest Scenario - gra stawia przed nami wytyczną, a my musimy ją zrealizować, np. odwrócić losy spotkania w stosunkowo krótkim czasie. Ostatnie dwa to Penalty Kick Mode (konkurs rzutów karnych) oraz zwyczajny trening, gdzie szlifujemy umiejętności.

To powyżej to Nintendo 64. Na PlayStation International Cup zastępuje Cup Mode, gdzie nie tylko można zaliczyć MŚ ‘98 (z grupami takimi jak w rzeczywistości), ale także rozegrać kontynentalne puchary. Pozostałe dwie różnice to obecność League Mode (liga z udziałem maksymalnie szesnastu drużyn) i All Star Match - towarzyski mecz pomiędzy gwiazdami europejskiej i światowej piłki.

Wideo - International Superstar Soccer '98

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper