Ace Combat 3: Electrosphere

Ace Combat 3: Electrosphere

7,9
80 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
27.05.1999
Europa:
21.01.2000
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
27.05.1999
Europa:
21.01.2000

Ace Combat 3: Electrosphere - opis gry

Ace Combat 3: Electrosphere to strzelanina z udziałem odrzutowców wyprodukowana i wydana przez Namco na PlayStation. Gra, choć zachowała rdzeń cenionego poprzednika, w momencie premiery otrzymywała raczej mocno przeciętne noty, czego powodem była masa wyciętej zawartości względem japońskiej wersji. AC3 to ostatnia część serii wydana na pierwszej konsoli Sony.

Akcja gry rozgrywa się w piątej dekadzie XXI wieku. Epokę nawiedzają rozmaite plagi egipskie - począwszy od kryzysu finansowego, poprzez dominację korporacji nad rządami narodowymi, a skończywszy na regularnej wojnie.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W grze do dyspozycji mamy kampanię składającą się z ponad pięćdziesięciu misji. W zależności od podejmowanych w jej trakcie wyborów fabułę zwieńczyć może jedno z pięciu zakończeń. Co warto przy tym dodać, AC3 wydano na dwóch płytach - niektóre wątki da się ukończyć jeszcze na pierwszej, inne wymagają dłuższej przeprawy.

 

Dostępne w grze misje rozgrywają się w różnych miejscach, niektóre nawet w przestrzeni kosmicznej. Twórcy dali nam do wyboru ponad dwadzieścia samolotów. Część z nich to maszyny znane z prawdziwego świata, choć zmodyfikowane by pasować do futurystycznego settingu, część jest z kolei fikcyjna i powstała wyłącznie na użytek AC3.

 

Trzecia odsłona Ace Combat oferuje kilka nowych rozwiązań. Podczas rozgrywki możemy np. używać prawej gałki Dual Shocka do obracania kamerą, poza tym dodano też funkcję autopilota, co pozwala nam spokojnie wylądować lub dolecieć do celu, a także wprowadzano system not, które podsumowują nasze zmagania po zakończeniu misji.

 

Jak wspomnieliśmy, japońska wersja znacząco odbiega od zachodniej. W tej drugiej narracja jest liniowa, zmniejszono liczbę misji (z 52 do 36) i samolotów (21 zamiast 23), wyrzucono encyklopedię z informacjami o świecie gry oraz animowane wstawki filmowe.

Wideo - Ace Combat 3: Electrosphere

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper