Colony Wars: Red Sun

Colony Wars: Red Sun

7,7
35 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Psygnosis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
02.05.2000
Europa:
02.05.2000
Producent:
Psygnosis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
02.05.2000
Europa:
02.05.2000

Colony Wars: Red Sun - opis gry

Colony Wars: Red Sun to gra akcji z udziałem statków kosmicznych wyprodukowana i wydana przez Psygnosis w 2000 roku na PlayStation. Red Sun to trzecia -- i ostatnia -- odsłona Colony Wars, serii mocno inspirowanej “Gwiezdnymi Wojnami”.

Trzecia część Colony Wars odchodzi od tematyki wojny toczonej między imperium a Ligą Wolnych Światów. Tym razem wcielamy się w górnika z systemu Dendray, Alexandra Lyrona Valdemara, który doświadcza dziwnych wizji z rasą obcych zwanych Sha’Har i tajemniczym statkiem Red Sun. Valdemara, przebranżowionego na najemnika, do działania zmusza “Generał”, a jego zadaniem będzie dowiedzieć się, co wspólnego ma tytułowy statek z przyszłością galaktyki.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Rozgrywka nie uległa wielkim zmianom względem dwóch poprzednich odsłon. Misje rozgrywają się głównie w przestrzeni kosmicznej, czasami jednak polatamy też nad powierzchnią planet. Twórcy przygotowali dziewięć statków - każdy z unikalnym dla siebie zestawem broni. Ich wyposażenie można modyfikować, używając części, które umieszcza się w wolnych slotach. Istnieją jednak pewne ograniczenia z tym związane - nie da się np. zamontować trzech laserów jednego rodzaju.

 

W Red Sun zmieniono strukturę narracji. Historii nie podzielono tym razem na "Akty", teraz jesteśmy najemnikami, więc sami wybieramy sobie misje. Niektóre są opcjonalne, a niektóre obligatoryjne, tj. wymagane, by ruszyć z fabułą do przodu. Jeśli zaliczymy zadanie otrzymamy pieniądze, które można przeznaczyć na lepszy sprzęt (tj. bronie i statki).

 

Innym novum, choć mniejszym, są starcia z jednostkami o ogromnych rozmiarach. Gdy do nich dochodzi, musimy skupiać się na zniszczeniu najbardziej newralgicznych części.

 

Colony Wars: Red Sun oceniano bardzo pozytywnie, choć średnia ocen była ogólnie niższa niż w przypadku poprzedników. Niestety, pomimo dobrych opinii -- zarówno ze strony mediów, jak i graczy -- Psygnosis nie stworzyło kolejnych części serii.

Wideo - Colony Wars: Red Sun

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper