Ace Combat: Distant Thunder

Ace Combat: Distant Thunder

7,7
38 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
19 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.09.2001
Europa:
08.02.2002
Polska:
21.02.2002
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
19 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
13.09.2001
Europa:
08.02.2002
Polska:
21.02.2002

Ace Combat: Distant Thunder - opis gry

Ace Combat: Distant Thunder to gra akcji posiadająca cechy symulacji lotniczej, wyprodukowana przez Namco i wydana w Europie przez Sony Computer Entertainment na PlayStation 2. Była to pierwsza odsłona serii wydana na tym sprzęcie i czwarta w ogóle.

Ace Combat rozgrywa się w fikcyjnym uniwersum, choć mocno inspirowanym prawdziwym światem. Akcja ma miejsce pewien czas po ogromnej katastrofie, która pochłonęła pół miliona istnień ludzkich i postawiła na głowie sytuację geopolityczną - mowa o upadku asteroidy Ulysses 1994 XF-04 na kontynent Usea (który jest też ważną cezurą w innych odsłonach AC). W jego wyniku, korzystając z dogodnej okazji, armia Erusea postanawia przejąć kontrolę nad trapionym problemami krajem, a gracz wcielając się w pilota sił powietrznych Independent States Allied Forces musi odeprzeć jej inwazję.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

W Distant Thunder mamy do dyspozycji ponad dwadzieścia samolotów - część jest prawdziwa, część to prototypy będące w produkcji przed wydaniem gry. Oczywiście nie mamy dostępu do wszystkich od razu. By położyć łapska na nowej maszynie, musimy najpierw wyłożyć odpowiednią sumę pieniędzy.

 

Do wyboru jest kilka stopni trudności. Od naszej decyzji zależy, ilu przeciwników znajdzie się na planszy, jak radzić będzie sobie ich AI i jak duże będą zniszczenia po przyjęciu wrogiego ataku. Na najwyższym jedna rakieta może nas posłać do piachu, na najniższym samolot jest o wiele bardziej wytrzymały.

 

Kasę zarabiamy na trzy sposoby: eliminując nieprzyjaciół, zaliczając kolejne zadania, albo sprzedając graty będące w naszym posiadaniu (samoloty bądź uzbrojenie). Gra zachęca by na wyposażeniu mieć różne rodzaje sprzętu, którego wady i zalety mogą lepiej/gorzej pasować do charakteru niektórych misji. Wytyczne bywają różne, a wypełnienie tych nadprogramowych pozwala nam zgarnąć bonusy.

 

Oprócz singlowej kampanii, którą należy przejść kilka razy by odblokować wszystko co się da, Ace Combat: Distant Thunder oferuje też multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - Ace Combat: Distant Thunder

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper