The World Is Not Enough (N64)

The World Is Not Enough (N64)

The World Is Not Enough
  • Producent: Eurocom
  • Wydawca: Electric Dreams
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 01.11.2000
  • Europa: 08.12.2000
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina FPP
  • Liczba graczy: 1-4

Ocena społeczności

8.56 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

The World Is Not Enough to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Eurocom i wydana przez Electronic Arts. Gra ukazała się na Nintendo 64, PlayStation oraz Game Boy Color (za te dwie ostatniej wersje odpowiadali inni developerzy). Produkcja powstał na bazie filmu z Jamesem Bondem, który w Polsce pojawił się pt. “Świat to za mało”.

Gra dość wiernie trzyma się fabularnych założeń filmu. W nim agent brytyjskiego wywiadu James Bond próbuje powstrzymać terrorystę Renarda, który za pomocą nuklearnej łodzi podwodnej chce zniszczyć Stambuł, a następnie przejąć kontrolę nad światowym rynkiem surowców.

 

W odróżnieniu od Tommorow Never Dies, poprzedniej gry z Jamesem Bondem w roli głównej, w The World Is Not Enough akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (nie dotyczy to wersji z GBC). Był to powrót do sprawdzonego rozwiązania z hołubionego GoldenEye 007 studia Rare. W trakcie ‘kampanii’ na przejście czeka kilkanaście misji, podczas których główny bohater odwiedza różne zakątki kuli ziemskiej. Wersja na PlayStation oferuje jedenaście zadań, a wersja na sprzęt Nintendo czternaście. Ta druga urozmaica również rozgrywkę opcjonalnymi wytycznymi.

 

Misje bywają dość zróżnicowane, przez co gra regularnie zaskakuje nowymi atrakcjami. Znajdziemy tu np. pościg po ulicach miast, badanie zatopionej łodzi podwodnej, likwidację terrorystów w metrze czy zjazd na nartach. Bond ma oczywiście do dyspozycji różne rodzaje uzbrojenia oraz charakterystyczne gadżety. Spośród nich wymienić można chociażby linkę z hakiem, gogle pozwalające widzieć w ciemnościach, aparat, wybuchowy długopis czy narzędzia do rozbrajania bomb.

 

Wersja na N64, oprócz większej liczby misji, posiada również tryb multiplayer dla czterech osób (pozostałe wersje są go całkowicie pozbawione). Twórcy zaimplementowali w nim kilka wariantów zabawy: King of the Hill, Capture The Briefcase, Last Agent Standing oraz powracający z GoldenEye 007 popularny Golden Gun. Pojedynki rozgrywają się na mapach inspirowanych lokacjami z singla oraz na takich stworzonych wyłącznie z myślą o potyczkach wieloosobowych.

Podobne gry