GoldenEye 007

GoldenEye 007

9,0
84 oceny

Ocena wg platformy:

N64 8.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
23.08.1997
Europa:
25.08.1997
Polska:
1998
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
23.08.1997
Europa:
25.08.1997
Polska:
1998

GoldenEye 007 - opis gry

GoldenEye 007 to strzelanina FPP wyprodukowana przez Rare na podstawie filmu o tym samym tytule. Gra odniosła duży sukces, znajdując miejsce na sporządzanych po latach listach najlepszych tytułów wszech czasów. Co ciekawe, w pierwotnych założeniach produkcja brytyjskiego studia miała być shooterem “na szynach”.

Fabuła gry nie odbiega bardzo od filmowego materiału źródłowego. Agent James Bond musi powstrzymać organizację zwaną Janus, która używa satelity GoldenEye do wykradania pieniędzy z banków nie pozostawiając przy tym żadnego śladu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Struktura rozgrywki wygląda następująco - jako Bond musimy zrealizować pewne wytyczne (zniszczyć coś, uratować zakładnika, spotkać się z przyjaźnie nastawionym NPC-em) i dotrzeć do końca poziomu. Oczywiście agent 007 nie byłby sobą gdyby nie posiadał różnych wymyślnych gadżetów ułatwiających mu wykonywanie zadań. Pojawiają się nawet te z poprzednich filmów.

Bond ma do dyspozycji różne rodzaje broni - pistolety (w tym ikoniczny Walter PPK), karabiny maszynowe, granaty, noże do rzucania i inne. Część uzbrojenia posiada odpowiedniki w prawdziwym świecie (choć tutaj mają inne nazwy), część natomiast jest całkowicie fikcyjna.

Nie bez znaczenia w grze jest skradanie. Wystrzał broni może zaalarmować nieprzyjaciół, co sprawi, że zacznie zlatywać się ich hurtowa ilość. Przeciwników mogących namieszać najlepiej eliminować w takim przypadku pistoletem z tłumikiem.

Łącznie do przejścia jest dwadzieścia poziomów, które w razie czego możemy powtarzać. Przejście ich w odpowiednim czasie nagradzane jest cheatami mogącymi urozmaicić rozgrywkę. Gra oferuje kilka poziomów trudności. Wyższy oznacza nie tylko bardziej niebezpiecznych przeciwników, ale również mniej amunicji i więcej wytycznych do zrealizowania.

W GoldenEye nie zabrakło trybu wieloosobowego dla maksymalnie czterech osób. Znajdziemy w nim kilka wariantów zabawy - Normal (zwykły deathmatch), You Only Live Twice (deathmatch, ale każdy gracz ma tylko dwa życia), The Living Daylights (podprowadzanie flagi), The Man With the Golden Gun (gracz ze złotym pistoletem może zabijać rywali jednym strzałem, ale nie jest w stanie podnosić osłon) oraz Licence to Kill (postać gracza ginie od jednego strzału z obojętnie której broni).

Wideo - GoldenEye 007

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper