Dune II: Battle for Arrakis (PC)

Dune II: Battle for Arrakis (PC)

Dune II: Battle for Arrakis
  • Producent: Westwood Studios
  • Wydawca: Virgin Interactive
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 1992
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strategiczna
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

8.516 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Dune II: Battle for Arrakis to gra strategiczna wyprodukowana przez Westwood Studios i wydana przez Virgin Interactive m.in. PC, Amige i Sege Mega Drive. Tytuł, tak jak poprzednia odsłona stworzona przez Cryo Interactive, bazuje na popularnej powieści science fiction autorstwa Franka Herberta.

Sceną gry jest oczywiście pustynna planeta Arrakis, tytułowa Diuna, jedyne we wszechświecie źródło cennej substancji zwanej melanżem albo przyprawą. Padyszach Frederick IV celem zwiększenia wydobycia zaprasza na Arrakis trzy potężne rody, których rywalizacja przestaje mieć z czasem podłoże wyłącznie ekonomiczne. Zaczynają się konflikty zbrojne, wzajemne szpiegowanie itd. W tym właśnie momencie do akcji wkracza gracz.

 

Dune II w powszechnym odbiorze uchodzi za pierwszą współczesną strategię czasu rzeczywistego. Produkcja Westwood Studios wprowadziła wiele rozwiązań i konwencji, które po latach zapożyczały inne tytuły reprezentujące ten sam gatunek. Dla przykładu - gromadzenie surowców niezbędne do stawiania nowych obiektów czy mapa świata, z poziomu której wybieramy następną misję.

 

Dune II, podobnie jak pierwsza gra, bazuje wprawdzie na popularnej powieści Franka Herberta, ale tym razem inspiracje są o wiele luźniejsze. Do wyboru mamy trzy wspomniane rody. Rozgrywka nie jest liniowa (możemy zadecydować, jaką misję wykonać w następnej kolejności), ale fabularnie kampania rozwija się jednym torem.

 

Jedynym surowcem w grze jest przyprawa. Po wydobyciu możną ją przerobić na kasę, co pozwala nam stawiać nowe budynki i produkować kolejne jednostki. W Dune II występują dwa rodzaje podłoża: skała i piach. Na tym pierwszym można wznosić budowle, natomiast z piachu da się wydobywać przyprawę, choć, to ważne, prace mogą przyciągnąć wielkie czerwie będące w stanie pożreć nasze oddziały. Z czasem otrzymujemy dostęp do coraz bardziej zaawansowanych technologii i generalnie większych możliwości. Co warto podkreślić, każdy ród ma jedną unikalną dla siebie jednostkę.

Podobne gry