Test Drive 4 (PSone)

Test Drive 4 (PSone)

Test Drive 4
  • Premiery
  • Świat: 30.09.1997
  • Europa: Listopad 1997
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

6.131 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Test Drive 4 to gra wyścigowa wyprodukowana przez Pitbull Syndicate i wydana w Europie przez Electronic Arts. Tytuł trafił na PlayStation w 1997, oferując zręcznościowy model jazdy i kilkanaście licencjonowanych samochodów.

W grze dostępnych jest czternaście samochodów i oddane nam do wyboru modele do skromnych nie należą. Mamy tu m.in. Dodge’a Vipera, TVR Cerbera, Jaguara XJ220, Chevroleta Corvette, Nissana 300ZX Twin Turbo Special i Shelby Cobra. Zawody odbywają się na trasach umiejscowionych w miastach pięciu różnych krajów i każda stara się oddać unikalną atmosferę danej miejscowości. Są to Keswick (Anglia), San Francisco, (USA), Berno (Szwajcaria), Monachium (Niemcy), Kyoto (Japonia) oraz Waszyngton (ponownie USA). Warto przy tym dodać, iż w TD4 nie ma zamkniętych torów, ścigamy się po prostu z punktu A do punktu B. Obecność ruchu ulicznego z samochodami, które nie są zainteresowane rywalizacją, to stały element gry.

 

Test Drive 4 krytykowano/chwalono (w zależności od zapatrywań) za wysoki poziom trudności. Wyścigi odbywają się w bardzo szybkim tempie, przeciwnicy są niezwykle agresywni, a do tego dochodzą rozmaite przeszkody (ruch na drogach to jedno, ale dochodzi jeszcze policja, elementy otoczenia czy powierzchnia toru, który może być pokryty np. śniegiem). Jedna większa kraksa przeważnie pozbawia nas szans na odniesienie zwycięstwa.

 

Twórcy zaimplementowali w TD4 kilka wariantów zabawy. Do wyboru mamy Single Race (pojedynczy wyścig, szczególnie przydatny, jeśli chcemy zapoznać się możliwościami samochodu lub charakterystyką toru), Championship, czyli mistrzostwa składające się z kilku wyścigów (musimy zdobyć najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej), Challenge Cup (wykręcanie możliwie jak najlepszego czasu), Pitbull Cup (pięć wyścigów; premiowane są tylko pierwsze miejsca), Masters Cup (dziesięć wyścigów w dziesięciu różnych samochodach) oraz Drag Race, gdzie zmuszeni jesteśmy używać manualnej skrzyni biegów.

Podobne gry