Test Drive 5

Test Drive 5

6,3
37 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
PSone 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pitbull Syndicate
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1998
Europa:
1998
Producent:
Pitbull Syndicate
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
1998
Europa:
1998

Test Drive 5 - opis gry

Test Drive 5 to gra wyścigowa wyprodukowana przez Pitbull Syndicate i wydana przez Accolade na PlayStation w 1998 roku. Tak jak poprzednio, w “piątce” zostają nam oddane do dyspozycji modele wielu atrakcyjnych aut, którymi ścigamy się w różnych zakątkach świata.

Liczba samochodów i tras wzrosła względem poprzedniej części - aut jest tym razem 28. Wśród nich Dodge Viper, Chevrolet Camaro, TVR Cerbera, Aston Martin V8 Vantage i reszta równie ciekawych fur. Do naszej dyspozycji oddano nie tylko współczesne modele (jak na czas wydania gry), ale także samochody vintage. Tras jest natomiast osiemnaście - siedemnaście umiejscowiono w różnych częściach świata (np. Moskwa, Hawaje, Włochy, Australia), jedna to fikcyjny tor. Praktycznie na wszystkich znajdują się jakieś skróty i alternatywne drogi wiodące do mety.

Dalsza część tekstu pod wideo

Do wyboru jest kilka wariantów zabawy. Oprócz pojedynczego wyścigu TD5 oferuje także Time Trial (jazda na czas), Drag Race (wyścig w którym gracz musi używać wyłącznie manualnej skrzyni biegów), Cup Race i Car Chase. W tym ostatnim wybieramy sobie samochód policyjny i ścigamy nim przestępców najpierw próbując ich zdemolować, a na końcu zatrzymać uprzednio włączając sygnał. Cup Race dzieli się z kolei na kilka innych trybów, tj. Championship Cup (cztery wyścigi, w zależności od pozycji otrzymujemy pewną ilość punktów sumowanych na końcu w klasyfikacji generalnej), Era Cup (turniej z udziałem samochodów starych lub nowych), Pitbull Cup (kilka wyścigów w których premiowane jest wyłącznie pierwsze miejsce), Master’s Cup (dziesięć wyścigów w dziesięciu różnych samochodach) oraz Ultimate Cup (dwanaście wyścigów, w których o porażce/sukcesie decyduje średnia prędkość).

Za wygrane wyścigi i turnieje odblokowujemy nowe trasy, samochody i inne bonusy. Gra, podobnie jak część czwarta, jest naprawdę wymagająca i podczas wyścigów przeszkadza właściwie wszystko, zwłaszcza ruch uliczny. Jedna wtopa jest nas w stanie pozbawić zwycięstwa.

TD5 może się pochwalić ścieżką dźwiękową z licencjonowanymi kawałkami muzycznymi. Swój wkład w nią miały takie zespoły jak KMFDM, Gravity Kills czy Fear Factory.

Wideo - Test Drive 5

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper