Zoo Tycoon
7541V

Zoo Tycoon

Zoo Tycoon
  • Premiery
  • Świat: 22.11.2013
  • Europa: 22.11.2013
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Symulator życia
  • Liczba graczy: 1-4
  • Kontroler ruchu: Tak
  • od lat 3
  • online

Zoo Tycoon to gra strategiczna, w której gracz próbuje zarządzać stworzonym przez siebie ogrodem zoologicznym. Za produkcję odpowiadało studio Frontier Developments, tytuł ukazał się na Xboxie 360 i Xboxie One. Wersja na ten drugi sprzęt była bardziej rozbudowana.

Względem poprzednich części nowe Zoo Tycoon jest większe, ładniejsze i łatwiej się w nie gra. Pojawiają się tutaj rozwiązania znane z poprzedników, np. widok z perspektywy pierwszej osoby, możliwość karmienia zwierząt z tej kamery czy funkcje pozwalające pomagać zwierzakom z różnymi problemami.

 

Gra posiada trwającą około piętnastu godzin kampanię, wyzwania i tryb, w którym posiadamy nieograniczoną ilość pieniędzy, a co z tym idzie swobody w zarządzaniu własnym zoo. Wersja na Xbox One posiada szereg atrakcji nieobecnych na X360. Są to chociażby minigierki wykorzystujące sensor ruchu Kinect, a także multiplayer dla maksymalnie czterech osób oraz najróżniejsze funkcje sieciowe.

 

Jeśli chodzi o powyższe, to gracze mogą dzielić się zdjęciami ze znajomymi lub wrzucać swoje ogrody do chmury, gdzie będą mogli nimi zarządzać także inni (choćby i pod nieobecność właściciela). Najciekawsza wydaje się jednak integracja z wydarzeniami aktualnie mającymi miejsce na świecie. To, co dzieje się w rzeczywistości może odcisnąć swoje piętno na grze. Podano tu przykład polowań na nosorożce w parku Nairobi. Według twórców w Zoo Tycoon mogłoby to np. zaowocować wyzwaniem, które polegałoby na próbie uratowania pewnej liczby tych zwierząt.

 

Wersja na nowszym sprzęcie Microsoftu różni się również pod względem gameplayu. Zaimplementowano tu tradycyjne sterowanie, a także możliwość wrzucenia swojego avatara do świata gry i przechadzanie się po własnym ogrodzie zoologicznym. Gracz może wówczas sprawdzać jak mają się zwierzaki wciskając X, co daje informację o ich samopoczuciu - o tym czy są głodne, spragnione, nudzą się, czy o poziomie ich interakcji z innymi. Na Xbox One wszystkich dostępnych zwierząt jest więcej - ponad 100 w porównaniu do 65 z Xboxa 360.

Podobne gry