SKLEP
Tony Hawk's Pro Skater 2 (PC)

Tony Hawk's Pro Skater 2 (PC)

Tony Hawk's Pro Skater 2
  • Premiery
  • Świat: 20.09.2000
  • Europa: 29.09.2000
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Sportowa
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

9.121 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Tony Hawk’s Pro Skater 2 to gra sportowa traktująca o jeździe na deskorolce. Tytuł ten jest kontynuacją Tony Hawk’s Skateboarding. “Dwójka”, za którą ponownie odpowiada studio Neversoft, doczekała się wersji na PlayStation, Nintendo 64, Segę Dreamcast, Game Boy Advance i Xboksa (tylko w USA).

Druga odsłona serii Neversoft doczekała się sporej ilości dodatków względem pierwowzoru. Główne założenia nadal są takie same - odwiedzamy różne miejscówki, gdzie próbujemy wykręcić jak największą liczbę punktów i wykonać różne zadania, np. zebranie literek tworzących słowo SKATE lub kaset wideo, mając na to dwie minuty (nie musimy jednak wszystkiego robić za jednym zamachem). Jeśli nam się uda, zgarniamy kasę dzięki której możemy przejść na inny poziom. Powracają także zawody w trakcie których nasze wyczyny są oceniane przez sędziów.

W “dwójce” -- oprócz trzech nowych skaterów -- dodano opcję kreacji własnego zawodnika i skateparku, funkcje, które staną się nieodłączną częścią serii. Zmian doczekał się również gameplay. Zawodnicy mogą wykonywać np. tak zwane manuale po wciśnięciu przycisków "góra" i "dół". Skater balansuje wtedy na dwóch kółkach i może przedłużać kombinacje tricków tworząc w efekcie naprawdę kosmiczne rezultaty. Inna kwestia dotyczy pieniędzy. Za zarobione zielone można kupić nowe umiejętności lub podwyższyć statystyki.  

Tony Hawk’s Pro Skater 2 doczekał się kilku wersji, które posiadają niekiedy odmienną zawartość. Na Nintendo 64 poprawiono nieco grafikę i dodano nową lokację, natomiast Xbox otrzymał pięć nowych etapów, multiplayer dla czterech osób i możliwość tworzenia skejterek w kreatorze zawodnika.

Gra odniosła wielki sukces komercyjny i cieszyła się wielkim uznaniem graczy.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme