Spider-Man

Spider-Man

7,8
93 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PSone 7.7
DC 8.3
N64 8.0
GBC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Neversoft Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
30.08.2000
Europa:
15.09.2000
Producent:
Neversoft Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
30.08.2000
Europa:
15.09.2000

Spider-Man - opis gry

Spider-Man to gra zręcznościowa wyprodukowana przez studio Neversoft i wydana przez Activision. Tytuł ukazał się na PlayStation, Nintendo 64, Dreamcasta, komputery osobiste oraz Game Boy Color i był pierwszą trójwymiarową grą z Człowiekiem Pająkiem w roli głównej.

Punktem wyjścia jest wizyta Petera Parkera na pokazie zorganizowanym przez doktora Otto Octaviusa, który ma zamiar przedstawić swój nowy wynalazek. W międzyczasie pojawia się jednak hochsztapler przebrany za Spider-Mana i kradnie prezentowane urządzenie. Parker musi więc w tej sytuacji znaleźć złodzieja i dowiedzieć się, jaka prawda stoi za incydentem.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Spider-Man Neversoftu, jak żadna inna wcześniejsza gra na tej licencji, stawia nacisk na posługiwanie się pajęczyną. Za jej pomocą możemy się poruszać (skacząc np. między drapaczami chmur), atakować nieprzyjaciół lub bronić się, np. tworząc osłonę. Ilość pajęczyny jest wprawdzie ograniczona, lecz możemy zwiększyć jej zapasy zgarniając specjalne carty. Człowiek Pająk, jakżeby inaczej, jest również w stanie poruszać się po ścianach i sufitach. Zdolność ta daje chociażby możliwość bardziej efektywnego skradania się i unikania wzroku zakapiorów, co miewa niebagatelne znaczenie.

 

Podczas walki Spider-Man potrafi używać pięści, nóg oraz wspomnianej pajęczyny. System jest prosty, w związku z czym bez trudu możemy odpalać nokautujące oponentów combosy. Łącząc poszczególne ciosy z kierunkami nasz podopieczny może też używać bardziej wymyślnych ataków, np. ciskać meblami lub kulami z pajęczyny.

 

Gra jest krótka, ale misje bywają dość zróżnicowane przez co trudno jest się nudzić. Od czasu do czasu staczamy też pojedynek z bossem lub możemy wykonać opcjonalne zadanie, co nagradzane jest bonusami typu dodatkowe stroje lub okładki komiksów.

Wideo - Spider-Man

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper