Virtua Tennis 2

Virtua Tennis 2

8,1
42 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.9
DC 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hitmaker
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.07.2002
Europa:
29.11.2002
Producent:
Hitmaker
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
30.07.2002
Europa:
29.11.2002

Virtua Tennis 2 - opis gry

Virtua Tennis 2 to gra sportowa wyprodukowana przez należące do Segi studio Hitmaker. Tytuł ukazał się najpierw na automatach, a następnie został też przeniesiony na konsole Dreamcast i PlayStation 2. "Dwójka" rozbudowywała formułę pierwszej części, która w swoim czasie była uznawana przez wielu za najlepszą grę traktującą o tenisie.

Virtua Tennis 2 traktuje o tytułowej dyscyplinie sportowej bez żadnych szczególnych udziwnień. Nowością względem pierwszej części jest chociażby dodanie kobiet (wśród mężczyzn też pojawiają się nowe twarze) i możliwość rozegrania debla mieszanego. Mecz trwa do wygrania przez kogoś jednego seta i nie można tego zmienić. Z drugiej strony ci co chcą mogą wyłączyć równowagę (deuce), która teoretycznie może trwać bez końca.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gra oferuje trzy główne warianty zabawy. Pierwszy to Exhibition, czyli szybki mecz bez zbędnej filozofii, przy którym można pokusić się o dowolne ustawienia, drugi Tournament, zawody, w których musimy wygrać kilka rywalizacji na różnych nawierzchniach a na końcu pokonać Króla bądź Królową, oraz tutejsze główne danie - tryb World Tour. Na początku tworzymy w nim dwa własne avatary (kobietę i mężczyznę), a następnie prowadzimy je po różnych ścieżkach kariery. Po drodze bierzemy udział w turniejach i sesjach treningowych, których zaliczenie jest niezbędne dla osiągnięcia progresu (dzięki nim wpływamy bowiem na umiejętności podopiecznych). Zaczynamy na 300. miejscu w rankingu, a z czasem, jeśli osiągamy dobre wyniki, pniemy się w górę w sportowej hierarchii. Wygrane pozwalają zbierać pieniądze, które służą do kupowania lepszego sprzętu i podpisywania kontraktów z partnerami do debla, oraz doświadczenie podnoszące stopniowo potencjał zawodników. Zdobyć można również przy innych okazjach stroje, które potem dostępne są do naszej dyspozycji w innych trybach.

 

Gra, oprócz trybów dla jednego gracza, posiada również multiplayer, który umożliwia zabawę czterem osobom jednocześnie (wariant ten dostępny jest na obu konsolach).

Wideo - Virtua Tennis 2

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper