Guacamelee!
9668V

Guacamelee!

Guacamelee!
  • Premiery
  • Świat: 09.04.2013
  • Europa: 09.04.2013
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1-2
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Guacamelee! to klasyczna platformówka 2D tworzona przez ekipę deweloperską DrinkBox Studios i charakteryzuje się komiksową stylistyką rodem z Meksyku. Gra wydana została na PC, PS3 i Xboksa 360 w cyfrowej dystrybucji. Nieco później trafiła także na Xboksa One i PS4 pod nazwą Guacamelee! Super Turbo Champion Edition.

Główny bohater gry to Juan – farmer uprawiający na co dzień agawę. Jego sielanka nie trwa jednak zbyt długo, bo zły torreador-szkieletor zabija go już w pierwszych minutach zabawy, a w bonusie uprowadza też córkę El Presidente. Martwy Juan ląduje więc w zaświatach, ale na szczęście znajduje tam legendarną maskę, która zamienia go w zapaśnika rodem z Lucha Libre.

Guacamelee! może poszczycić się labiryntową konstrukcję poziomów i rozbudowanym systemem walki wręcz. Juan, jak przystało na wrestlera, oprócz standardowego combosa z piąchy potrafi też złapać wroga i zastosować na nim kilka mocarnych rzutów. Listę ciosów uzupełniają superataki oraz „podbródkowy”, który wybija delikwenta w powietrze i tym samym pozwala generować długaśne serie uderzeń. W miarę dokonywanych postępów Luchador zyskuje dodatkowe umiejętności, które istotnie wpływają na przebieg rozgrywki. Podwójny skok, bieganie po ścianach czy uderzenie z impetem w ziemię, powodujące jej wykruszenie. Juan na żądanie potrafi zamienić się w kurę, aby pokonać wąskie tunele, a także ma dar przełączania się pomiędzy dwoma równoległymi światami. Patent ma na celu pomóc w pokonywaniu napotkanych przeszkód – np. w jednej sferze drogę blokuje ściana, która w alternatywnym wymiarze nie egzystuje. Tym sposobem unikniemy też kolców czy zmienimy strumyk lawy w wodę.

Można także  wydłużyć sobie zabawę i pokusić się o wypełnienie wszystkich pobocznych questów i odnalezienie sekretnych skrzynek W grze zabrakło też trybu multiplayer dla dwóch graczy (tylko w wersji na PS3) oraz meksykańskiej muzyki. Guacamelee dostępne jest na PS3 i PS Vita, ale sprzedawane w systemie Cross-Buy, więc kupując jedną z wersji – drugą otrzymujecie gratis. Obie edycje wyposażone są również w funkcję przenoszenia stanu gry między platformami. PS Vita wykorzystuje dodatkowo ekran dotykowy do przemiany bohatera w kurę. Warto także wiedzieć, że dzięki opcji Gry Zdalnej, Vita może być użyta jako dodatkowy pad na PS3 (wówczas ekran konsoli prezentuje mapę terenu).

Recenzje

Podobne gry