LIMBO

LIMBO

8,0
506 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.7
PC 7.7
PS4 7.9
XONE 8.1
PS3 8.0
X360 8.5
PS Vita 8.4
Mobile 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PlayDead
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
6 godzin
Premiery
Świat:
21.07.2010
Europa:
21.07.2010
Producent:
PlayDead
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
6 godzin
Premiery
Świat:
21.07.2010
Europa:
21.07.2010

LIMBO - opis gry

Limbo jest grą plaformową z dużą ilością zagadek logiczno-zręcznościowych wyprodukowaną i wydaną przez firmę Playdead w lipcu 2010 roku na konsolę Xbox 360, a rok później na PlayStation 3 oraz PC. Gra spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony recenzentów oraz samych graczy, zdobywając wiele branżowych nagród.

W produkcji Playdead gracz staje się bezimiennym małym chłopcem, który w niejasnych okolicznościach zgubił swoją siostrę. Budzi się w mrocznym, ciemnym i przerażającym lesie, gdzie każdy szelest może zwiastować śmierć. Ponury klimat i uczucie zagrożenia buduje nietypowa, dopracowana pod każdym względem czarno-biała grafika wraz z licznymi cieniami i przebłyskami. Udźwiękowienie jest wyjątkowo skąpe, podczas zabawy nie towarzyszy graczowi żadna muzyka, występują jedynie naturalne dźwięki między innymi przy wdrapywaniu się i używaniu przedmiotów. Podczas swojej przygody grający zwiedza kilka różnych miejscówek - las, opuszczoną fabrykę, kilka zabudowań. Tytuł ten dzieli się na kilkadziesiąt rozdziałów, a w każdym czeka na gracza wiele wymyślnych pułapek. Gra nie narzuca limitu żyć, a widok brutalnie zabitego chłopca towarzyszy nam praktycznie przez cały czas.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Główny bohater Limbo nie dysponuje żadnym ekwipunkiem, a jego jedyną bronią jest nasza zręczność i logiczne myślenie przy licznych zagadkach. Skaczemy, wspinamy się na skarpy i różnego rodzaju konstrukcje, drabiny, liny. Niejednokrotnie o przeżyciu decyduje szybkość i refleks. Oczywiście występuje interakcja z otaczającymi nas przedmiotami - możemy je dowolnie pchać i ciągnąć, tak by uwolnić się z danej pułapki. Konstrukcje podlegają prawom grawitacji, dużo wrażeń dostarcza także połączenie kilku elementów i liczne mechanizmy z wodą w roli głównej. Lwia część zagadek wymaga połączenia kilku rzeczy na raz, wiele z pułapek musimy wykorzystać do własnych celów. Deweloper zaimplementował ciekawie opracowane trofea/osiągnięcia - niektóre polegają na znalezieniu ukrytych jaj owadów, inne wymagają ponownego przejścia gry z maksimum pięcioma porażkami na koncie.

 

Bardzo istotnym elementem Limbo jest klimat, a twórcy budują go na kilka sposobów, dzięki czemu uzyskany efekt końcowy jest wyjątkowo dobry. Ogromne znaczenie ma oprawa audiowizualna - zdecydowaną większość ekranu zalewa czerń, a jaśniejsze miejsca to jedynie kolejne odcienie szarości.

Wideo - LIMBO

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (49)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper