Guacamelee! 2

Guacamelee! 2

8,0
25 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 8.3
PS4 7.9
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
DrinkBox Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.08.2018
Europa:
21.08.2018
Producent:
DrinkBox Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.08.2018
Europa:
21.08.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Guacamelee 2 (PS4)
9.5
Recenzja: Guacamelee 2 (PS4)
PS4

Guacamelee! 2 - opis gry

Guacamelee! 2 to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez DrinkBox Studios. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Akcja drugiej części Guacamelee! rozgrywa się siedem lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwowzorze. Juan Aguacate zdołał pokonać czarny charakter, uratować świat, ożenił się z córką El Presidente, spłodził dwójkę dzieci i tak ogólnie się ustatkował. Wkrótce jednak sialanka dobiega końca. Okazuje się bowiem, że w alternatywnej rzeczywistości Calaca został pokonany przez złego luchadora Salvadora. Ma on niecny plan - chce scalić światy żywych i umarłych. Rada Uay Chivos ma w tej sprawie mocno związane ręce. Jedyną nadzieją dla sił dobra pozostaje Juan.

Dalsza część tekstu pod wideo

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie. Słowem, mamy tu do czynienia z grą będącą połączeniem metroidvanii z chodzoną bijatyką. Juan ma do dyspozycji różne umiejętności (poza głównymi przyciskami kontrolera używamy także kierunków d-pada), ale w trakcie swoich zmagań (w odróżnieniu od większości metroidvanii) nie zdobywa nowego wyposażenia. W sequelu pojawiają się umiejętności znane z poprzednika, ale także zupełnie nowe, jak chwyt Eagle Boost pozwalający wystrzelić postać czy kilka nowych zdolności dostępnych, gdy główny bohater przybiera formę kurczaka (pozwala on nie tylko przeciskać się przez ciasne przejścia, ale też -- to nowość -- fruwać czy strzelać w różnych kierunkach).

Zmodyfikowany został również system rozwoju. Pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie złoto, które możemy przeznaczyć na zakup nowych zdolności u pięciu trenerów (każdy koncentruje się na innej dziedzinie). Upgrade’ów da się dokonać teoretycznie w dowolnym momencie (a nie tylko przy checkpointach), lecz teraz musimy także spełnić inne wymagania. Chcemy zwiększyć wytrzymałość Juana? Musimy znaleźć pewną liczbę skrzyń. Chcemy zwiększyć siłę jakiegoś ataku? Najpierw należy zatłuc określoną liczbę przeciwników jego słabszą wersją.

Poza tym twórcy przygotowali także challenge roomy, pokoje ze specjalnymi wyzwaniami, które też pozwalają rozwijać potencjał podopiecznego.

Gra posiada ponadto multiplayer dla maks. czterech osób.

Wideo - Guacamelee! 2

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper