Shank

Shank

Ocena wg platformy:

PC 6.9
PS3 7.6
X360 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Klei Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona,   Platformowa
Śr. czas:
7 godzin
Liczba graczy:
2
Premiery
Świat:
24.08.2010
Europa:
24.08.2010
Polska:
25.08.2010
Producent:
Klei Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona,   Platformowa
Śr. czas:
7 godzin
Liczba graczy:
2
Premiery
Świat:
24.08.2010
Europa:
24.08.2010
Polska:
25.08.2010

Shank - opis gry

Shank jest grą akcji z gatunku beat’em up stworzoną przez studio Klei Entertainment i wydaną przez Electronic Arts w sierpniu 2010 roku na PC, PlayStation 3 i Xbox 360 w dystrybucji cyfrowej. Gra została ciepło przyjęta przez recenzentów i graczy, co przekonało wydawcę do realizacji sequela.

Historia, jaką opowiada Shank, jest tylko pretekstem do tego, aby gracz mógł rozpocząć przygodę, eliminując po drodze setki oponentów. Główny bohater produkcji Klei Entertainment, tytułowy Shank, w brutalnych okolicznościach stracił swoją żonę, Ewę. Jego kobietę porwano, znieważono i zabito. Co gorsza - Shank miał szansę, by ocalić wybrankę serca, lecz niestety został pokonany przez bandytę, a Ewę odebranu mu na jego oczach. Po wyleczeniu ran protagonista postanawia zemścić się na oprawcach żony. Fabuła, na pozór poważna, dobrze wpasowuje się w konwencję całej gry, podkreślając trochę absurdalny i zabawowy charakter produkcji.

Shank to klasyczna bijatyka z perspektywą 2D, w której gracz porusza się w jednej płaszczyźnie w lewo lub w prawo. Produkcję Klei, oprócz oprawy, charakteryzuje stosunkowo prosty, ale bardzo elastyczny system walki. Pod jeden klawisz przypisano szybkie noże, drugi odpowiada za atak bronią cięższa (piłą motorową, maczetami, kataną albo łańcuchami owiniętymi wokół pięści Shanka) a trzeci to broń palna - dwa pistolety, strzelba albo uzi. Oprócz tego można jeszcze rzucać granatami, chwytać pobliskich wrogów i skakać na przeciwników, rozbijając ich o podłoże po lądowaniu. Gracz może czasem odpocząć od kolejnych starć, gdyż deweloper zamiast przeciwników stawia przed nami etapy platformowe. Kampanię należy przechodzić w pojedynkę, a w kooperacji z drugim graczem można zagrać w oddzielnym trybie, także fabularyzowanym.

To, co najbarziej wyróżnia Shank na tle pozostałych produkcji na PS3 i X360, jest oprawa graficzna stylizowana na komiks. Autorzy często bawią się stylistyką, światłem, ostrością. Z przyjemnością patrzy się na przywiązanie do szczegółów, zwłaszcza przy rysowaniu postaci występujących na ekranie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Shank

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper