Star Wars: Knights of the old Republic II (PC)

Star Wars: Knights of the old Republic II (PC)

Star Wars: Knights of the old Republic II
  • Premiery
  • Świat: 10.02.2005
  • Europa: 10.02.2005
  • Polska: 18.02.2005
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 12
  • wulgarny język
  • przemoc

Ocena społeczności

8.458 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Star Wars: Knights of the Old Republic okazało się błyskotliwym sukcesem dla LucasArts i BioWare. Recenzje w prasie branżowej były nieodmiennie bardzo pozytywne, a sprzedaż gry satysfakcjonująca. W takiej sytuacji LucasArts postanowiło, by kontynuować udane IP. Tym razem jednak tworzenie nowej produkcji powierzono Obsidian Entertainment, a nie BioWare. Tytuł pojawił się na rynku na Xboksie 6 grudnia 2004 roku. Wersja na PC trafiła do sprzedaży dopiero w 2005 roku.

Obsidian nie chciało zmieniać udanego mechanizmu gameplayowego ze Star Wars: Knights of the Old Republic. W Sith Lords wykorzystano tą samą turową mechanikę potyczek. Całość systemu oparto o system znany ze "Star Wars Roleplaying Game", wydanego przez Wizards of the Coast (mechanika oparta o reguły trzeciej edycji Dungeons & Dragons). Gracze wybierają na początku zabawy jedną z trzech klas bohatera, a później trzy kolejne subklasy. Gameplay wyróżnia się od konkurencji tym, że pozwala graczom na kolejkowanie kolejnych komend wydawanych bohaterom w trakcie batalii (nie trzeba w związku z tym co chwila grzebać przy poleceniach postaci). Wszystkie obliczenia dotyczące rozmiarów obrażeń lub szans na zadanie celnego ciosu obliczane są z udziałem reguł Dungeons & Dragons.

 

Fabuła w Star Wars: Knights of the Old Republic II dotyczy okresu dziejącego się 5 lat po wydarzeniach z pierwszej odsłony serii. Ciągła agresja Sithów spowodowała prawie całkowitą eksterminację rycerzy Jedi. Główny bohater, były Jedi, odnawia swoje połączenie z Mocą i stara się wraz z grupą zaprzyjaźnionych postaci przeciwstawić Sithom. W trakcie rozgrywki ponownie gracz może decydować czy chce przejść na jasną czy ciemną stronę mocy.

 

Gameplay odbywa się wg tej samej zasady co w Knights od the Old Republic. Gracz decyduje na jaką planetę się uda poprzez mapę galaktyki. Po zaznaczeniu celu jego statek kosmiczny ląduje w lokacji, którą można eksplorować już na piechotę i np. rozmawiać z napotkanymi NPC-ami.

 

Tytuł działa na usprawnionej wersji silnika graficznego Odyssey, co zapewniło trochę lepszą jakość wizualną niż w Knights of the Old Republic (bogatsze animacje i lepiej dopracowany interfejs). Chris Avellone (producent projektu) podkreślał w wywiadach, że jakość całej produkcji mogłaby być wyższa, gdyby Obsidian miało trochę więcej czasu na tworzenie gry. Tytuł uzyskał mimo wszystko bardzo wysokie noty w recenzjach.

Podobne gry