Iron Man 2
5842V

Iron Man 2

Iron Man 2
  • Premiery
  • Świat: 04.05.2010
  • Europa: 30.04.2010
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Akcja
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 16
  • przemoc

Iron Man 2 jest grą akcji na licencji filmu pod tym samym tytułem wyprodukowaną przez studio Griptonite Games i wydaną przez japońską firmę Sega w maju 2010 roku na PlayStation 3 oraz Xbox 360. Dostępne są również wersje na PSP, Wii, DS.

W sequelu wydanego dwa lata wcześniej Iron Man gracz wciela się w dwóch bohaterów, czyli Tony’ego Starka oraz War Machine. Pierwszy bierze udział w sekwencjach zręcznościowych i platformowych, natomiast drugi to powietrzny buldożer niszczący wszystko w zasięgu widzenia.  Historia przedstawiona w grze oparta została na kanwie filmu w reżyserii Jona Favreau i opowiada o zaawansowanej sztucznej inteligencji wymyślonej przez geniusza Tony’ego Starka, której technologia w niewiadomych okolicznościach wykradziona zostaje przez tajemnicze bractwo. Po kilkunastu minutach na arenę wkracza organizacja S.H.I.E.L.D., Rosjanie oraz były współpracownik Iron Mana. Warto zaznaczyć, że podobnie jak miało to miejsce w „jedynce”, głosów oraz wizerunków użyczyli postaciom aktorzy z filmu, w tym Robert Downey Jr., Samuel L. Jackson oraz Don Cheadle.

 

Mimo że rozgrywka została w „dwójce” wyraźnie rozgraniczona na dwa typy zabawy, to sam gameplay oraz mechanika nie uległy większym zmianom. Tony Stark wyposażył więc swój kombinezon także w nowoczesne uzbrojenie, takie jak karabin maszynowy, wyrzutnie rakiet i strzał energetyczny. Gdy gracz nie ma możliwości, by prowadzić walkę na odległość, może także walczyć wręcz, wyprowadzając ciosy pięściami, czy też wytwarzać potężną falę uderzeniową spadając z dużej wysokości. Wartą uwagi opcją jest możliwość kierowania energii kombinezonu Iron Mana do trzech różnych ośrodków. War Machine najlepiej radzi sobie podczas walki na krótkim dystansie, wyprowadzając ciosy pięściami, czy też wytwarzając potężną falę uderzeniową spadając z dużej wysokości. Pomiędzy kolejnymi rozdziałami kampanii gracz może zdobyć pewne ulepszenia do kombinezonu, które podzielono na modernizacje strzału energetycznego, karabinu maszynowego, rakiet, oraz zbroi.

 

W kwestii grafiki druga odsłona Iron Man prezentuje się tak samo słabo jak część pierwsza. Znacznie lepiej wypada strona audio, szczególnie efekty dźwiękowe oraz profesjonalny dubbing w wykonaniu aktorów z filmu kinowego.

Recenzje

Podobne gry