The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

5,9
47 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.6
PS3 5.7
X360 5.8
Wii 6.3
DS 6.5
PS2 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Edge of Reality
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
05.06.2008
Europa:
13.06.2008
Polska:
07.08.2008
Producent:
Edge of Reality
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
05.06.2008
Europa:
13.06.2008
Polska:
07.08.2008

The Incredible Hulk - opis gry

The Incredible Hulk jest grą akcji osadzoną w częściowo otwartym środowisku, wyprodukowaną przez studio Edge of Reality i wydaną przez japońską firmę Sega w czerwcu 2008 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Gra ukazała się również na konsole Wii, DS oraz PS2, są to jednak znacznie zubożone wersje Hulka z PS3 i X360. Produkcja Edge of Reality towarzyszyła premierze filmu pod tym samym tytułem.

Historia rozpoczyna się od ukazania Bruce'a Bannera, ukrywającego się w Brazylii, gdzie pracuje w rozlewni napojów, w wolnym czasie usiłując wyleczyć się z efektów napromieniowania cząstkami gamma oraz zapanować nad emocjami. Jak wiadomo, zbytnia złość i podwyższony puls przywołują zieloną, bezmyślną maszynę zniszczeń. W rozlewni napojów, Bruce przypadkiem kaleczy się, a kropla jego krwi dostaje się do napoju, który na nieszczęście bohatera trafia do Stanów Zjednoczonych, Dowiaduje się o tym generał Ross i wysyła całą ekipę żołnierzy w celu schwytania Bannera. Jest wśród nich Emil Blonsky - super komandos, który po bliskim spotkaniu z Hulkiem marzy o uzyskaniu takiej samej mocy jaką dysponuje główny bohater. Po spektakularnej ucieczce, Bruce postanawia wrócić do Stanów, aby poszukać upragnionego lekarstwa.

Akcja gry toczy się na terenie Nowego Jorku, który możemy dość swobodnie eksplorować - w pionie i poziomie, gdyż Hulk potrafi bez problemów wspinać się na wszystkie budynki. Pod względem rozbudowania nie jest to jednak miasto, które gracze znają z serii Grand Theft Auto. Zniszczalne jest za to otoczenie, czym zresztą przez większość czasu się zajmujemy - niszczeniem budynków, samochodów i oczywiście wrogich oddziałów. Nawet, gdy Hulk działa w słusznej sprawie i na przykład ratuje mieszkańców przed wybuchem bomby, na swojej drodze, chcąc nie chcąc, czyni niemałe spustoszenie. Wbrew pozorom jednak gra jest mało brutalna -  nie ma krwi, a potrącani przez pędzące monstrum przechodnie nie doznają krzywdy. W trakcie rozgrywki Hulk rozwija się i zdobywa nowe umiejętności - do bardziej spektakularnych zaliczyć można możliwość przełamywania samochodów na pół i używania jako ogromnych rękawic czy przekształcania czołgów w śmiercionośne maczugi. Tryb fabularny urozmaicają minigry oraz zbieranie porozrzucanych po mieście ukrytych przedmiotów.

Oprawa wizualna w The Incredible Hulk przedstawia się niestety nienajlepiej i bliżej jest jej do poprzedniej generacji konsol. Hulk wykonany został co prawda ładnie i szczegółowo, ale tego samego nie można już powiedzieć o otoczeniu. Głosem Bruce’a przemawia odtwórca głównej roli w filmie, aktor Edward Norton.

Wideo - The Incredible Hulk

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper