Captain America: Super Soldier

Captain America: Super Soldier

5,8
44 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 5.9
X360 5.7
Wii 5.0
3DS 5.5
DS 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Next Level Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
9.5 godzin
Premiery
Świat:
15.07.2011
Europa:
15.07.2011
Polska:
15.07.2011
Producent:
Next Level Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
9.5 godzin
Premiery
Świat:
15.07.2011
Europa:
15.07.2011
Polska:
15.07.2011

Captain America: Super Soldier - opis gry

Captain America: Super Soldier jest chodzoną bijatyką na licencji filmu, wyprodukowaną przez studio Next Level Games i wydaną przez firmę Sega w lipcu 2011 roku na PlayStation 3 oraz Xboc 360. Powstały również wersje na platformy Nintendo, czyli Wii, 3DS i DS, jednak odpowiadają za nie inne studio - High Voltage oraz Griptonite Games.

Fabuła Captain America: Super Soldier wierna jest filmowi Joe Johnstone’a o podtytule The First Avenger. Akcja gry Next Level Games rozgrywa się w czasie II Wojny Światowej. Steve Rogers jest młodym patriotą, który pragnie walczyć za swój kraj na froncie wojennym. Niestety astma oraz warunki fizyczne uniemożliwiają mu służbę wojskową. Jednak los uśmiecha się do niego, gdy zostaje wybrany do tajnego eksperymentu mającego na celu stworzenie super żołnierza. Steve staje się silniejszy i szybszy niż jakikolwiek inny wojak. Zostaje superherosem znanym jako Kapitan Ameryka. Wraz ze swoim oddziałem niszczy po kolei bazy nazistowskiej organizacji HYDRA, na czele której stoi Red Skull, posiadający dostęp do broni mającej ogromną moc.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Gracz obserwuje akcję z perspektywy trzeciej osoby, a podstawą rozgrywki w Super Soldier jest walka. System walki przypomina ten element z obu części Batmana od Rockstedy. Mashujemy głównie tylko jeden przycisk, a bohater zadaje ciosy raz ręką, raz nogą. Pozostałe przyciski służą do skoku, graba i zadawania ciosów z kontry. A to jeszcze nie wszystko, gdyż Rogers potrafi blokować ciosy/kule oraz rzucać tarczą na odległość. Wszystko to można łączyć w ciągłą sekwencje, dzięki czemu ładuje się pasek doświadczenia postaci. Można wyprowadzać ciosy wznosząc się w powietrze, opadając na ziemię, bądź biegnąc. Twórcy zaimplementowali proste zagadki logiczne, takie jak dopasowanie liczb czy zetknięcie ze sobą kabli w celu wywołania zwarcia. Miejscami pojawiają się zadania na czas, jak chociażby wyeliminowanie przeciwników i podłożenie ładunków wybuchowych, a następnie oddalenie się na bezpieczną odległość. Takie urozmaicenie wzbogaca rozgrywkę, podobnie jak dostępne po zakończeniu kampanii wyzwania, wzorowane na tych z Batmana czy serii God of War.

 

Warstwa techniczna nie jest wprawdzie doskonała, jednak priorytetem dla dewelopera było to, aby animacja podczas starć nie zwalniała. Captain America: Super Soldier może pochwalić się także niezłą muzyką, w oczywisty sposób nawiązującą do kompozycji stworzonych na potrzeby filmu.

Wideo - Captain America: Super Soldier

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper