Iron Man

Iron Man

3,7
39 oceny

Ocena wg platformy:

PC 1.0
PS3 3.0
X360 2.9
Wii 3.5
PSP 6.0
DS 4.5
PS2 4.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Secret Level
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa
Premiery
Świat:
02.05.2008
Europa:
02.05.2008
Polska:
12.06.2008
Producent:
Secret Level
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa
Premiery
Świat:
02.05.2008
Europa:
02.05.2008
Polska:
12.06.2008

Iron Man - opis gry

Iron Man jest grą akcji na licencji filmu pod tym samym tytułem wyprodukowaną przez studio Secret Level i wydaną przez firmę Sega w maju 2008 roku na PC, PlayStation 3 oraz Xbox 360. Dostępne są również wersje na PlayStation 2, PSP, Wii oraz DS, jednak odpowiada za nie inny deweloper - Artificial Mind and Movement.

Historia, jaką opowiada gra, jest identyczna z filmową. Tony Stark to człowiek sukcesu, lubiący się zabawić kobieciarz i - jak go niektórzy nazywają - sprzedawca śmierci. Jest on szefem firmy Stark Industries, która zajmuje się wieloma dziedzinami przemysłu, ale zyski czerpie głównie ze sprzedaży broni. Tony uważa, że wszystko jest w porządku, gdyż broń służy głównie do obrony. Jego stosunek do rzeczywistości zmienia się po tym, kiedy tuż po prezentacji rakiety nowego typu zostaje uprowadzony z wojskowego konwoju przez islamskich terrorystów. Po zorientowaniu się, że ci również korzystają z jego broni, zdaje sobie sprawę, że odpowiedzialność za korzystanie z niej ponosi pośrednio on sam. Po wykonaniu w chałupniczy sposób uzbrojonego, wspomaganego pancerza i minireaktora (który utrzymuje go również przy życiu, ponieważ zasila elektromagnes uniemożliwiający odłamkom bomby dotarcie do jego serca), ucieka oprawcom i postanawia poświęcić życie walce w obronie niewinnych jako Iron Man.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Iron Man od studia Secret Level jest grą akcji, w której wydarzenia śledzimy zza pleców postaci. Najważniejszą umiejętnością superbohatera jest zdolność latania. Aby zyskać przewagę na przeciwnikami, gracz może włączyć dopalacz, by przemieszczać się jeszcze szybciej. Tony Stark wyposażył więc swój kombinezon także w nowoczesne uzbrojenie, takie jak karabin maszynowy, wyrzutnie rakiet i strzał energetyczny. Gdy gracz nie ma możliwości, by prowadzić walkę na odległość, może także walczyć wręcz, wyprowadzając ciosy pięściami, czy też wytwarzać potężną falę uderzeniową spadając z dużej wysokości. Godną uwagi opcją jest możliwość kierowania energii kombinezonu Iron Mana do trzech różnych ośrodków. Można więc użyć jej do wspomożenia silniczków (dzięki którym Stark lata), do wzmocnienia tarczy, lub zwiększenia efektywności strzału. Gra oferuje tylko kampanię singlową, w której autorzy przygotowali trzynaście misji.

 

Oprawa graficzna Iron Mana już w momencie premiery była mocno przestarzała i niczym nie zachwycająca. Ponad przeciętność nie wybija się także udźwiękowienie oraz ścieżka dźwiękowa autorstwa Ramina Djawadi.

Wideo - Iron Man

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper