X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

Ocena wg platformy:

PC 7.6
PS3 7.1
X360 7.2
Wii 6.0
PSP 6.3
DS 5.5
PS2 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Raven Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
01.05.2009
Europa:
01.05.2009
Polska:
01.05.2009
Producent:
Raven Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
01.05.2009
Europa:
01.05.2009
Polska:
01.05.2009

X-Men Origins: Wolverine - opis gry

X-Men Origins: Wolverine jest przygodową grą akcji wyprodukowaną przez studio Raven Software i wydaną przez firmę Activision w maju 2009 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Gra towarzyszyła premierza filmu pod tym samym tytułem, ukazała się także na Wii, PS2, PSP oraz DS-a, jednak za wersje na pozostałe konsole odpowiada inny deweloper.

Gra skupia się na historii Wolverine’a oraz jego brata - Sabretootha. Obaj są mutantami o nadludzkich zdolnościach, ich rany goją się niemal natychmiast, do tego od pewnego momentu przestają się starzeć, przez co są właściwie nieśmiertelni. Obserwujemy ich dalsze życie, dorośli już James oraz Victor ramię w ramię biorą udział w wielkich bitwach, walcząc razem podczas Wojny Secesyjnej, II Wojny Światowej i w Wietnamie. W końcu trafiają pod skrzydła pułkownika Williama Strykera, który przyłącza ich do grupy najemników wykonujących niecodzienne zlecenia. Podczas jednej z akcji James się buntuje i rezygnuje, bowiem nie odpowiadają mu metody i to, do czego jego kompani (włącznie z Victorem) są w stanie się posunąć. Odchodzi jednocześnie rozstając się z bratem i układając sobie życie na nowo. Victor po sześciu latach daje o sobie znać, zabijając Kaylę, czym wywołuje wielki gniew Jamesa, który postanawia wziąć udział w projekcie Strykera, mającym na celu wszczepienie mu w kości niezniszczalnego metalu - adamantium, by mógł stawić czoła wrogiemu bratu.

Dalsza część tekstu pod wideo


Gracz śledzi akcję z perspektywy trzeciej osoby, przemierzając w skórze Wolverine’a liniowe lokacje, gdzie do celu prowadzi tylko jedna ścieżka, często zwyczajnie wiodąca z jednego pomieszczenia z przeciwnikami do drugiego. Twórcy zdecydowali się zaimplementować mocno uproszczony system zdobywania doświadczenia. Każdy zabity przeciwnik dostarcza nam punkty, zaś gdy uzbieramy ich odpowiednią ilość, postać osiągnie wyższy poziom, a gracz dostanie możliwość zakupu którejś z kolejnych umiejętności Logana. Sterowanie mocno przypomina God of War - gracz dysponuje dwoma przyciskami do zadawania ciosów, skokiem oraz łapaniem, jednak z kolejnymi poziomami poszerzający się wachlarz ruchów wymaga bardzo dużej zręczności. Na każdego z pojawiających się w grze przeciwników należy znaleźć sposób - niektórych oponentów uzbrojonych w systemy maskujące namierzymy za sprawą węchu, innych, np. wyposażonych w tarcze, trzeba osłabić przy użyciu mocnych ataków.


Wolverine działa na silniku Unreal Engine 3, dzięki czemu tytuł Raven Software prezentuje się solidnie. Głosu Wolverine’owi użycza aktor Hugh Jackman, ten sam, który wcielił się w postać Rosomaka na potrzeby filmów z serii X-Men.

Wideo - X-Men Origins: Wolverine

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper