Prinny Presents NIS Classics Volume 1
47V

Prinny Presents NIS Classics Volume 1

Prinny Presents NIS Classics Volume 1
  • Producent: Nippon Ichi
  • Wydawca: NIS America
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 2021
  • Europa: 2021
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Strategiczna, Kolekcje

Prinny Presents NIS Classics Volume 1 to wydanie zbiorcze zawierające dwie klasyczne strategie turowe studia Nippon Ichi: Soul Nomad & the World Eaters i Phantom Brave. Składanka ukazała się na PC i Nintendo Switch. 

Soul Nomad & The World Eaters

Akcja gry toczy się na kontynencie Prodesto, który przez tysiąclecia wyniszczany był przez toczącą się nieprzerwanie wojnę. Pewien czas przed wydarzeniami, których świadkami będziemy, bóg wojny Gig wraz z World Eaterami został pokonany i zaklęty w mieczu, który trafił do zabitej dechami wioski. Przed rozpoczęciem rozgrywki wybieramy postać, jaką przyjdzie nam grać - może to być chłopak lub dziewczyna. Po przejściu rytuału wprowadzającego w dorosłość otrzymuje on/ona wspomniane ostrze…

Podobnie jak inne tego typu produkcje Nippon Ichi, Soul Nomad oferuje wiele opcji w dziedzinie kreowania własnej armii. Stworzyć/skaptować możemy do 25 postaci, z których powstanie oddział zdolny zniszczyć cały świat. Co ciekawe, fabularny wątek boga wojny uwięzionego w mieczu ma bezpośredni związek z rozgrywką. Otóż już na wstępie możemy zrobić użytek z mocy Giga i być na tyle potężni, żeby pokonać ostatniego bossa, lecz generalnie nie zaleca się tego robić z uwagi na los Prodesto.

Phantom Brave: The Hermuda Triangle Remastered

Akcja gry toczy się w świecie zwanym Ivoire. Wielką jego część stanowi ocean, mieszkańcy zaś żyją na licznych wysepkach. Główną bohaterką historii jest kilkunastoletnia Marona posiadająca zdolność nawiązywania kontaktu z duchami, co nie spotyka się z entuzjazmem innych osób. Ostracyzm sprawia, iż wyruszy ona w podróż, której celem będzie powstrzymanie starożytnej niszczycielskiej siły. Maronie pomoże w tych zmaganiach Ash, ochraniający ją duch, oraz jego liczni pobratymcy.

Starcia w Phantom Brave odbywają się w systemie turowym. Marona może w nich uczestniczyć, ale kluczem do zwycięstwa jest przede wszystkim przyzywanie duchów. Aby to uczynić, musimy “związać” je z jakimś materialnym przedmiotem, np. drzewem lub kamieniem. Podczas jednego pojedynku da się przyzwać maksymalnie czternastu podopiecznych. Na ich zdolności rzutować będą rzeczy, które wykorzystamy (kamień dla przykładu sprawi, iż ktoś będzie silny, ale ta siła odbije się na szybkości).

Walki odbywają się na arenach, których nie podzielono na mniejsze pola. Nie ma na nich też niewidzialnych barier, dlatego możemy wyrzucić kogoś poza obszar starcia i tym samym uszczuplić szeregi wroga bez konieczności pozbawiania jednostki całego HP.

Video - Prinny Presents NIS Classics Volume 1

Podobne gry