Ace Attorney Turnabout Collection

Ace Attorney Turnabout Collection

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Kolekcje
Premiery
Świat:
29.04.2021
Europa:
27.07.2021
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Kolekcje
Premiery
Świat:
29.04.2021
Europa:
27.07.2021

Ace Attorney Turnabout Collection - opis gry

Ace Attorney Turnabout Collection to wydanie zbiorcze pięciu gier z serii Ace Attorney. Kolekcja ukazała się na PC oraz konsolach PS4 i Nintendo Switch. Za jej przygotowanie odpowiadał Capcom.

Na Turnabout Collection składa się z pięciu gier: pierwszych trzech odsłon Phoenix Wright: Ace Attorney i dwóch The Great Ace Attorney (niedostępnych wcześniej poza Japonią).

Phoenix Wright: Ace Attorney

Każda z trzech gier pozwala nam wejść w buty tytułowego adwokata Phoenix Wrighta. Schemat jest podobny w każdej z nich - na rozwiązanie czeka kilka kryminalnych spraw, których nie spaja jeden wątek fabularny. Zasadniczo rzecz biorąc, w każdej z tych spraw Phoenix Wright staje na straconej pozycji (za przeciwnika ma zwykle jakiegoś barwnego prokuratora lub prokuratorkę), a jego zadaniem jest wykaraskać się z beznadziejnej sytuacji i przekonać sąd do swojej wersji. 

Rozgrywka składa się z dwóch części. Pierwsza to śledztwo, w których Wright i jego pomocnicy próbują dotrzeć do prawdy. W jego trakcie przeczesujemy miejsca kluczowe dla przestępstwa, przeszukujemy je, próbując znaleźć dowody, przepytujemy świadków lub osoby, które mogą wiedzieć coś więcej (oczywiście nie każdy musi być na początku gadatliwy, niektórzy wymagają sposobu) itd. Druga część to rozprawa. W skrócie - naszym zadaniem jest prezentowanie w jej trakcie argumentów i dowodów, które mogłyby przechylić szalę na korzyść Wrighta. Nie musi to być jednak takie proste. Sprawy mogą być dość długie, a prezentowanie argumentów i dowodów nie może się odbywać bez ładu i składu. Popełnić możemy tylko kilka pomyłek. Jeśli będzie ich za dużo, proces trzeba będzie rozpoczynać od nowa. 

The Great Ace Attorney

Akcja obu gier rozgrywa się w Japonii w XIX wieku (podczas epoki Meiji). Głównym bohaterem jest Ryunosuke Naruhodo, przodek Phoenix Wrighta, adwokata znanego z poprzednich odsłon cyklu. W The Great Ace Attorney próbuje on zostać prawnikiem, w związku z czym wybiera się do Wielkiej Brytanii, by poszerzyć wiedzę i doskonalić umiejętności. Tam poznaje znanego detektywa Herlocka Sholmesa oraz jego asystentkę, wybitnie utalentowaną w kilku dziedzinach Iris Wilson. 

Trzon rozgrywki nie uległ zmianie, choć nowy cykl wprowadził też kilka nowości. Największą jest obecność ławy przysięgłych, która towarzyszy sędziemu na procesie. Od decyzji jej członków zależy wyrok. Nowy jest także patent o nazwie Dance of Deduction. Dzięki niemu Naruhodo i Sholmes łączą siły i zdolności dedukcji, żeby dojść do przełomowych wniosków przestawiających śledztwo na nowe tory. 

Kolekcja oferuje kilka bonusów udostępnionych pierwotnie jako DLC. Jest to osiem nowych mini-epizodów, dwa materiały video "Special Trail", trzynaście klipów z serii "Ryunosuke Naruhodo's Seven Days of Sin" i bonusowe kostiumy.

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper