Disgaea 6: Defiance of Destiny

Disgaea 6: Defiance of Destiny

6,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PS4 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
28.01.2021
Europa:
29.06.2021
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
28.01.2021
Europa:
29.06.2021

Disgaea 6: Defiance of Destiny - opis gry

Disgaea 6: Defiance of Destiny to strategia turowa wyprodukowana przez studio Nippon Ichi i wydana na Zachodzie przez NIS America. Tytuł ukazał się na konsolach Nintendo Switch i PS4.

Fabuła - Disgaea 6

Dalsza część tekstu pod wideo

Disgaea 6: Defiance of Destiny nie jest bezpośrednią kontynuacją poprzednich odsłon cyklu. Gra pozwala nam się wcielić w zupełnie nową postać, zombie o imieniu Zed dysponujący zdolnością “super reinkarnacji”, dzięki której może się on nieskończenie odradzać w najróżniejszych światach. Wraz ze swoją siostrą Bieko próbuje on stawić czoło potężnego Bogu Zniszczenia.

Rozgrywka - Disgaea 6

Najważniejsze założenia rozgrywki nie uległy zmianie. Nadal mamy tu do czynienia ze strategią turową, w której bitwy rozgrywają się na mapach pokrytych kwadratowymi polami, po których poruszają się postacie nasze i naszego przeciwnika. Oprócz wspomnianego Zeda w starciach uczestniczą oczywiście inni reprezentując różne profesje (co rzutuje na ich umiejętności), w tym również bohaterowie poprzednich części Disgaea, jak Laharl czy Etna. 

Największa nowość to zmiana stylu graficznego - Disgaea 6 to pierwsza odsłona cyklu z trójwymiarową grafiką. Poza tą najłatwiej dostrzegalną nowością wprowadzono również kilka innych, jak podniesienie limitów związanych z poziomem doświadczenia (maksymalny level to tym razem 99,999,999) i poszczególnymi parametrami czy mechanika Super Reincarnation. W praniu przypomina ona rozwiązana charakterystyczne dla tytułów roguelike - po każdym starciu z Bogiem Zniszczenia Zed reinkarnuje się w nowym świecie. Jego doświadczenie zostaje wówczas zresetowane do poziomu 1, lecz gromadzona po śmierciach karma pozwala jednocześnie szybciej rozwijać zdolności. 

Innym patentem wartym odnotowania jest także tzw. Juice Bar. Pozwala on np. dzielić doświadczenie między postaciami, które nie brały udziału w bitwach, lub manę niezbędną do tego, by móc korzystać z niektórych przybytków w bazie. 

Wideo - Disgaea 6: Defiance of Destiny

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper