Blood will be Spilled
76V

Blood will be Spilled

Blood will be Spilled
  • Premiery
  • Świat: 29.05.2019
  • Europa: 29.05.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 12
  • przemoc

Blood will be Spilled to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez niezależne Doublequote Studio. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a później trafił też na konsolę Nintendo Switch.

Akcja produkcji Doublequote Studio rozgrywa się na Dzikim Zachodzie, przy czym unikalną jego cechą jest to, że zamieszkują go antropomorficzne owady. Kimś takim jest też komar Jack, główny bohater i jednocześnie łowca głów ścigający członków niebezpiecznego gangu, którzy poważnie nadepnęli mu na odcisk w przeszłości.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Blood will be Spilled to gatunkowy misz-masz. Z jednej strony nasz podopieczny podejmuje się wykonywania różnych zadań (zarówno tych popychających fabułę do przodu, jak i opcjonalnych) i eksploruje świat w formie przypominającej dwuwymiarowe platformery/gry action-adventure. Z drugiej ważnym elementem całości są walki, do których dochodzi, gdy spotkamy przeciwników. Starcia są tutaj turowe i żywo przypominają serię Worms. Po przejęciu kontroli nad głównym bohaterem możemy wykonać dwie czynności (np. zaatakować przy użyciu broni palnej, użyć przedmiotu bądź umiejętności), a także mamy możliwość w miarę swobodnego poruszania się po planszy i celowania. Istotną rolę odgrywają przy elementy otoczenia, za którymi da się np. schować przed ostrzałem. Przez większość czasu Jack musi sobie radzić sam, ale na niektórych etapach fabuły dołączają do niego także inne postacie. 

W przerwach między misjami możemy wrócić do miasta pełniącego funkcję bazy wypadowej, gdzie da się np. kupić nową broń. Oprócz tego twórcy zaimplementowali też prosty system rozwoju. Nasz podopieczny może podążać jedną z trzech ścieżek: The Bad, The Good lub The Ugly, co przekłada się na to, jakie zdolności pozyskuje Jack. By z nich skorzystać podczas walk, potrzebujemy specjalnych punktów krwi (blood points). 

Podobne gry