Gato Roboto

Gato Roboto

7,2
6 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 7.0
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Doinksoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
30.05.2019
Europa:
30.05.2019
Producent:
Doinksoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
30.05.2019
Europa:
30.05.2019

Gato Roboto - opis gry

Gato Roboto to dwuwymiarowa gra action-adventure (twórcy używali nazwy CatMechtroidvania) wyprodukowana przez studio Doinksoft i wydana przez Devolver Digital. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach Nintendo Switch i Xbox One.

Gato Roboto jest hołdem złożonym serii Metroid autorstwa Nintendo, a zwłaszcza jej dwuwymiarowym (klasycznym odsłonom). Widać to także fabule, choć jest ona tutaj potraktowana z większym przymrużeniem oka. Gra pozwala nam się mianowicie wcielić w kocicę Kiki, której statek kosmiczny rozbija się na pewnej nieznanej planecie. Gdy zaś pilot Gary odbiera bliżej niezidentyfikowany sygnał, prosi on bohaterkę, by ta sprawdziła jego źródło. Planeta jest oczywiście pełna niebezpieczeństw, lecz wkrótce Kiki odnajduje kombinezon w stylu tego Samus, który ułatwi jej przeczesywanie nowych miejsc.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka nie odbiega znacząco od Metroida, choć istnieją pewne różnice. Najważniejsza polega na tym, że Kiki może opuszczać swój kombinezon, dzięki czemu zyskuje dostęp do lokacji, które normalnie byłyby poza jej zasięgiem. Minusem jest jednak to, że jest wówczas bezbronna - jeden atak przeciwników wiąże się z natychmiastowym zgonem (mimo to stopień trudności jest raczej niski).

Eksploracja stanowi ważną część gry. W trakcie przeczesywania planety odwiedzimy rozmaite miejscówki, które będą wymagały od nas innego podejścia. Gdzieś Kiki będzie musiała spędzić więcej czasu poza kombinezonem, gdzie indziej (z powodu wysokim temperatur) na odwrót. Jeszcze w innych przypadkach nasza podopieczna steruje łodzią podwodną. Węszenie po kątach niesie korzyści, pozwalając nam pozyskiwać nowe przedmioty (jak rakiety) czy umiejętności. Te z kolei otwierają przed nami nowe drogi.

Podobnie jak pierwszy Metroid, Gato Roboto nie jest długą grą.

Wideo - Gato Roboto

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper