SteamWorld Heist

SteamWorld Heist

7,7
30 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS4 7.8
XONE 6.0
Wii U -
PS Vita 8.0
3DS 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Image & Form
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
19 godzin
Premiery
Świat:
2016
Europa:
2016
Producent:
Image & Form
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
19 godzin
Premiery
Świat:
2016
Europa:
2016

Recenzja redakcji

Recenzja: SteamWorld Heist (PS4)
9.0
Recenzja: SteamWorld Heist (PS4)
PS4

SteamWorld Heist - opis gry

SteamWorld Heist to strategia turowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Image & Form. Tytuł ukazał się najpierw na 3DS-a (cyfrowa dystrybucja), a potem trafił też na inne platformy - komputery osobiste, PlayStation 4, PlayStation Vita, Wii U oraz Xbox One. Gra była kontynuacją SteamWorld Dig.

Gra kręci się wokół perypetii kapitan Piper Faraday, która dowodzi grupą kosmicznych robotów-piratów wykonujących rozmaite mniej lub bardziej niebezpieczne zadania. Pod względem rozgrywki mamy tu do czynienia ze strategią turową, choć nie z taką tradycyjną. SteamWorld Heist podchodzi do gatunku z innej strony - oferując widok 2D (jak seria Worms) oraz pewne elementy raczej bardziej zręcznościowe.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas rozgrywki możemy robić użytek z elementów otoczenia. Raz - można (a czasami wręcz należy) chować się przed ostrzałem nieprzyjaciela. Dwa - tu i ówdzie porozmieszczane są przedmioty, które mogą nam pomóc (tzn. nam lub przeciwnikom), np. wybuchające beczki. Trzy - istnieje możliwość używania ścian i sufitów, by trafić rykoszetem w cel, w który normalnie byśmy nie trafili. W misjach bierze udział po naszej stronie od jednej do kilku jednostek (rekrutujemy je wraz z postępami). Roboty reprezentują różne klasy, co wpływa chociażby na ich uzbrojenie (pistolety, karabiny, granatniki, strzelby itd. itp.) oraz umiejętności.

Po zakończeniu misji otrzymujemy punkty doświadczenia, które rozwijają potencjał robotów. Ich przydział zależny jest od poczynań na polu bitwy. Jeśli robot polegnie podczas boju, przeżywa, ale z drugiej strony pozostaje z pustymi rękoma. Zdobywać można także gwiazdki - dwie za wytyczne a jedną za zgarnięcie specjalnego przedmiotu.

Z czasem napotykamy na naszej drodze coraz to innych przeciwników, dlatego nie obejdzie się bez regularnego modyfikowania planu działań. W SteamWorld Heist nie brakuje też bossów.

Gra oferuje kampanię na kilkanaście godzin (brak multiplayera). Do wyboru jest pięć poziomów trudności.

Wideo - SteamWorld Heist

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper