Trine: Ultimate Collection
854V

Trine: Ultimate Collection

Trine: Ultimate Collection
  • Producent: Frozenbyte
  • Wydawca: Modus Games
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 08.10.2019
  • Europa: 08.10.2019
  • Polska: 08.10.2019
  • Gatunek: Logiczna, Zręcznościowa, Kolekcje

Trine: Ultimate Collection to składanka zawierająca cztery gry z serii. Kolekcja ukazała się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Za produkcję odpowiadało studio Frozenbyte, a za wydanie Modus Games.

W skład kolekcji wchodzi: Trine: Enchanted Edition, Trine 2: Complete Story, Trine 3: The Artifacts of Power oraz Trine 4: The Nightmare Prince. 

Trine

Fabuła w produkcji Frozenbyte stanowi jedynie pretekst do rozpoczęcia przygody. Nad królestwem zebrały się czarne chmury. Troje bohaterów zostało zwabionych do miejsca zwanego Astral Academy przez tajemniczy tytułowy artefakt Trine. A są to: chcąca go ukraść złodziejka Zoya, nadal pobierający tam nauki czarodziej Amadeus oraz odbywający akurat służbę rycerz Pontius. Zebrani w komnacie z mistycznym przedmiotem w magiczny sposób zostają złączeni w jedno i wyruszają z misją powstrzymania armii nieumarłych. Gracz kontroluje jednocześnie tylko jedną postać, choć przez cały czas ma możliwość przełączyć się na kogoś z pozostałych bohaterów. Niezależnie więc od tego, kim w danym momencie kierujemy, historia przedstawiona w Trine za każdym razem wyglądać będzie tak samo.

Gra, choć posiada w pełni trójwymiarową grafikę, to umożliwia graczowi poruszanie postaciami jedynie w dwóch wymiarach. Biegniemy więc przez poziom od strony lewej do prawej, po drodze walcząc ze sługami ciemności, przeskakując przepaście, bujając się na linie z hakiem, pływając i szukając sposobu, by przejść dalej czarując. Amadeus potrafi rzucać proste zaklęcia. Możemy tworzyć proste obiekty (zazwyczaj skrzynki i mosty) z niczego. Obiekty te, podobnie jak wszystkie inne w grze obecne, podlegają prawom fizyki. Do tego Amadeusz potrafi za pomocą magii obiekty te unosić i przestawiać. Zoya jest doskonałą łuczniczką. Oprócz rażenia strzałami, potrafi także posługiwać się linką z hakiem, którą zaczepia o każdą drewnianą powierzchnię, dzięki czemu potrafi się dostać w pozornie niedostępne miejsca. Pontius zaś, jak na rycerza przystało, potrafi sprostać nawet największym przeciwnikom za pomocą siły mięśni, młota bojowego lub duetu miecz i tarcza. Oprócz elementów platformowych, logicznych i walki, dochodzi jeszcze możliwość rozwoju postaci i ich umiejętności.

Trine 2

Fabuła w Trine 2 jest prawie identyczna jak w części pierwszej. Magiczny artefakt Trine ponownie wzywa trzech śmiałków do ratowania baśniowego królestwa od zła. Powracają znani z „jedynki” bohaterowie. Czarodziej Amadeusz potrafi za pomocą magii unosić i przestawiać obiekty, Zoya jest doskonałą łuczniczka, która oprócz rażenia strzałami, potrafi także posługiwać się linką z hakiem, którą zaczepia o każdą drewnianą powierzchnię, dzięki czemu potrafi się dostać w pozornie niedostępne miejsca. Drużynę uzupełnia Pontius, który, jak na rycerza przystało, potrafi sprostać nawet największym przeciwnikom za pomocą pięści, młota bojowego lub duetu miecz i tarcza. Całą historię poznajemy, ponownie wsłuchując się w zmysłowy i ciepły głos narratora.

Trine 3: The Artifacts of Power

Trine 3 to bezpośrednio kontynuacja dwóch poprzednich odsłon serii. Opowiedziana tu historia skupia się na perypetiach trójki znanych bohaterów: rycerza Pontiusa, złodziejki Zoyi oraz czarnoksiężnika Amadeusa. Po wydarzeniach ukazanych w ‘dwójce’ bohaterowie powrócili do normalnego życia i chcą pozbyć się swoich mocy, lecz przez przypadek uwalniają nowego antagonistę, który zaczyna zagrażać światu. W tej sytuacji są zmuszeni zrezygnować z wypoczynku.

Video - Trine: Ultimate Collection

Podobne gry