Trine

Trine

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC 7.7
PS4 7.5
Wii U -
PS3 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Frozenbyte
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
17.09.2009
Europa:
17.09.2009
Polska:
17.09.2009
Producent:
Frozenbyte
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
17.09.2009
Europa:
17.09.2009
Polska:
17.09.2009

Recenzja redakcji

Recenzja: Trine Enchanted Edition (PS4)
8.0
Recenzja: Trine Enchanted Edition (PS4)
PS4

Trine - opis gry

Trine jest grą platformową utrzymaną w klimacie fantasy, wyprodukowaną przez studio Frozenbyte i wydaną przez firmę Nobilis w 2009 roku na PC i konsolę PlayStation 3. Trine sprzedawana jest tylko w dystrybucji cyfrowej, podobnie jak wydany dwa lata później sequel.

Fabuła w produkcji Frozenbyte stanowi jedynie pretekst do rozpoczęcia przygody. Nad królestwem zebrały się czarne chmury. Troje bohaterów zostało zwabionych do miejsca zwanego Astral Academy przez tajemniczy tytułowy artefakt Trine. A są to: chcąca go ukraść złodziejka Zoya, nadal pobierający tam nauki czarodziej Amadeus oraz odbywający akurat służbę rycerz Pontius. Zebrani w komnacie z mistycznym przedmiotem w magiczny sposób zostają złączeni w jedno i wyruszają z misją powstrzymania armii nieumarłych. Gracz kontroluje jednocześnie tylko jedną postać, choć przez cały czas ma możliwość przełączyć się na kogoś z pozostałych bohaterów. Niezależnie więc od tego, kim w danym momencie kierujemy, historia przedstawiona w Trine za każdym razem wyglądać będzie tak samo.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra, choć posiada w pełni trójwymiarową grafikę, to umożliwia graczowi poruszanie postaciami jedynie w dwóch wymiarach. Biegniemy więc przez poziom od strony lewej do prawej, po drodze walcząc ze sługami ciemności, przeskakując przepaście, bujając się na linie z hakiem, pływając i szukając sposobu, by przejść dalej czarując. Amadeus potrafi rzucać proste zaklęcia. Możemy tworzyć proste obiekty (zazwyczaj skrzynki i mosty) z niczego. Obiekty te, podobnie jak wszystkie inne w grze obecne, podlegają prawom fizyki. Do tego Amadeusz potrafi za pomocą magii obiekty te unosić i przestawiać. Zoya jest doskonałą łuczniczką. Oprócz rażenia strzałami, potrafi także posługiwać się linką z hakiem, którą zaczepia o każdą drewnianą powierzchnię, dzięki czemu potrafi się dostać w pozornie niedostępne miejsca. Pontius zaś, jak na rycerza przystało, potrafi sprostać nawet największym przeciwnikom za pomocą siły mięśni, młota bojowego lub duetu miecz i tarcza. Oprócz elementów platformowych, logicznych i walki, dochodzi jeszcze możliwość rozwoju postaci i ich umiejętności.

Trine jest jedną z najlepiej wykonanych platformówek 2D, a jednocześnie jedną z najładniejszych gier w cyfrowej dystrybucji. Stroną wizualną doskonale uzupełnia muzyka, za którą odpowiada fiński kompozytor Ari Pulkkinen.

Wideo - Trine

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper