Rune Factory 5
375V

Rune Factory 5

Rune Factory 5
  • Producent: Marvelous
  • Wydawca: Marvelous Europe
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 20.05.2021
  • Europa: 2022
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG, Symulacja

Rune Factory 5 to japońska gra RPG z elementami symulacji (zarządzanie farmą). Za jej produkcję i wydanie odpowiadało Marvelous Inc. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch.

Fabuła - Rune Factory 5

W Rune Factory 5 przejmujemy kontrolę nad bezimiennym bohaterem (lub bohaterką), który -- z jakiegoś nieznanego powodu pozbawiony wspomnień -- trafia do miasta o nazwie Rigbath, gdzie wkrótce dołącza do oddziału straży pilnującego porządku w okolicy, co rozpoczyna zupełnie nowy etap w jego życiu. Historia nabiera zaś rozpędu, gdy nasz podopieczny (/podopieczna) ratują pewną dziewczynę przed atakiem potwora.

Rozgrywka - Rune Factory 5

Rune Factory 5 to japońska gra RPG oferująca szereg aktywności. Podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu możemy pracować na farmie, łowić ryby, przeżywać rozmaite przygody czy nawiązywać relacje z innymi postaciami (w tym też wchodzić z nimi w związki, jeśli istnieje taka możliwość).

Rune Factory przypomina w wielu aspektach serię Harvest Moon/Story of Seasons, jednak z drugiej strony seria Marvelous posiada więcej cech tradycyjnego jRPG-a. Eksploracja świata i pełnych niebezpieczeństw dungeonów to jeden z ważniejszych filarów tutejszego gameplayu. Nasza postać może korzystać z rozmaitych rodzajów oręża: mieczy, włóczni, toporów, młotów, magicznych lasek (służących do rzucania zaklęć), a jeśli trzeba, to także pięści. System walki został w ‘piątce’ rozbudowany - nowe są dla przykładu combosy. Oprócz tego walczyć po naszej stronie mogą również inne postacie i potwory, choć te trzeba będzie najpierw skaptować za pomocą specjalnych nasion.

Piąta część Rune Factory nie bezpośrednią kontynuacją poprzedników. Grać mogą w nią osoby, które do tej pory nie miały z serią do czynienia. 

Video - Rune Factory 5

Podobne gry