Story of Seasons: Friends of Mineral Town

Story of Seasons: Friends of Mineral Town

8,3
7 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE -
NS 7.3
PC 9.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Marvelous
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia,   Symulacja
Premiery
Świat:
17.10.2019
Europa:
10.07.2020
Producent:
Marvelous
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Symulator życia,   Symulacja
Premiery
Świat:
17.10.2019
Europa:
10.07.2020

Story of Seasons: Friends of Mineral Town - opis gry

Story of Seasons: Friends of Mineral Town to gra z gatunku tzw. symulatorów życia wyprodukowana przez Marvelous, w której jednym z ważniejszych elementów rozgrywki jest zarządzanie farmą. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch, PC i PS4. Był on remake'iem Harvest Moon: Friends of Mineral Town wydanego pierwotnie na Game Boy Advance.

Fabuła - Story of Seasons: Friends of Mineral Town

Produkcja Marvelous nie stawia szczególnego nacisku na fabułę. Ta ma raczej charakter pretekstowy. Gra pozwala nam się wcielić w chłopaka lub dziewczynę, który/która otrzymuje w spadku farmę po starym znajomym. W dzieciństwie pomógł on bohaterowi/bohaterce, gdy zgubił się/zgubiła podczas wycieczki na wieś z rodzicami. Zapoczątkowana wówczas znajomość była podtrzymywana regularną wymianą korespondencji, lecz pewnego dnia listy przestają przychodzić…

Rozgrywka - Story of Seasons: Friends of Mineral Town

Pod względem rozgrywki gra nie odbiega szczególnie od innych części Harvest Moon/Story of Seasons. Naszym zadaniem jest rozbudowa farmy, którą otrzymaliśmy w spadku. Początkowo jest ona oczywiście w opłakanym stanie (ponieważ poprzedni właściciel nie był w stanie pracować), lecz stopniowo zmieniamy ten stan rzeczy. Zaczynamy od sadzenia różnych gatunków roślin, a za zarobione pieniądze rozbudowujemy włości, kupujemy zwierzęta itd. Parać możemy się również np. pozyskiwaniem surowców, eksplorować świat (tj. okolice farmy i Mineral Town), brać udział w wyścigach konnych etc.

Istotnym elementem zabawy jest nawiązywanie relacji z NPC-ami. Dzięki pogłębianiu znajomości (poprzez np. wręczanie prezentów) poznajemy ich osobiste historie. W grze występują także kawalerowie i panny, z którymi da się wziąć ślub i założyć rodzinę. Dodatkowo można przygarnąć sobie psa.

Remake nie oferuje zbyt wiele nowej zawartości. Najważniejsze zmiany dotyczą zmiany oprawy graficznej, estetyki i modyfikacji w balansie rozgrywki, dzięki czemu gra jest bardziej przystępna. 

Wideo - Story of Seasons: Friends of Mineral Town

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych