Luigi's Mansion 3 (NS)

Luigi's Mansion 3 (NS)

Luigi's Mansion 3
 • Wersja:
 • Producent: Next Level Games
 • Wydawca: Nintendo
 • Polski dystrybutor: ConQuest Entertainment
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 31.10.2019
 • Europa: 31.10.2019
 • Polska: 31.10.2019
 • Gatunek: Przygodowa, Akcja
 • Liczba graczy: 1-8

Ocena społeczności

8.931 głosów
-

Ocena PPE.pl

8.5 Czytaj recenzję

Luigi's Mansion 3 to gra action-adventure wydana na konsolę Nintendo Switch. Tytuł był kontynuacją Luigi's Mansion 2 z 3DS-a. Za jego produkcję, podobnie jak w przypadku poprzednika, odpowiadało studio Next Level Games.

W trzeciej części Luigi’s Mansion główny bohater odwiedza kolejną nawiedzoną posiadłość. Po otrzymaniu tajemniczego zaproszenia z luksusowego hotelu Last Resort Luigi, jego brat Mario, księżniczka Peach i gromada Toadów postanawia skorzystać z oferty. Jak się jednak okazuje, jest to w rzeczywistości niecna intryga King Boo. Przyjaciele Luigiego wpadają w pułapkę i zostają uwięzieni, zaś on staje się jedyną osobą, która jest w stanie wyciągnąć ich z kabały. Najpierw jednak musi on pokonać swój strach.

Pod względem rozgrywki gra nie odbiega drastycznie od poprzedników, choć w odróżnieniu od drugiej części nie mamy to do czynienia z podziałem gry na misje. Nasz podopieczny, czyli wspomniany Luigi, dysponuje urządzeniem zwanym Poltergust G-00, które pomaga nam zwalczyć straszydła spotykane w hotelu. Poltergust posiada stare funkcje, jak np. latarka, ale wyposażono go też w zupełnie nowe atrakcje. Można nim teraz złapać ducha i uderzać go o ziemię, niszczyć niektóre elementy otoczenia i pancerze nieprzyjaciół czy odpalić falę uderzeniową. Głównemu bohaterowi pomaga też Gooigi, jego sobowtór z zielonej mazi. Ma on mniej HP, ale zamiast tego może się dostać do miejsc, do których nie wejdzie Luigi z krwi i kości. Co więcej, po drodze zbieramy także pieniądze mogące posłużyć do zakupu nowych żyć czy podpowiedzi.

Hotel składa się z kilkunastu pięter, w tym dwóch podziemnych (łącznie jest ich siedemnaście). Oczywiście na początku nie mamy dostępu do wszystkich. Z czasem odnajdujemy przyciski do windy, które otwierają przed nami nowe możliwości. Poszczególne piętra często zaś różnią się tematycznie, co przekłada się na to, z jakimi wyzwaniami mamy do czynienia.

Oprócz trybu singlowego Luigi’s Mansion 3 oferuje też multiplayer. Osiem osób może rywalizować w trybie Thrill Tower znanym z poprzedniej części. Warianty są trzy: eliminowanie duchów, poszukiwanie Toadów czy zbieranie pieniędzy. Zmagania rozgrywają się na pewnej liczbie pięter (decydujemy o tym sami), które są generowane proceduralnie. Dostępny jest też ScreamPark, w którym konkurencje inspirowane są atrakcjami z parków rozrywki.

Podobne gry