The Touryst

The Touryst

7,3
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.0
NS 5.7
PC -
PS4 -
XONE 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Shin'en Multimedia
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
21.11.2019
Europa:
21.11.2019
Polska:
21.11.2019
Producent:
Shin'en Multimedia
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
21.11.2019
Europa:
21.11.2019
Polska:
21.11.2019

The Touryst - opis gry

The Touryst to gra przygodowa wyprodukowana przez niemieckie studio Shin'en Multimedia, w której wcielamy się w turystę próbującego odkryć tajemnice pewnej wyspy. Tytuł ukazał się się na konsolach Nintendo Switch i Xbox One oraz na PC.

Produkcja studia Shin’en Multimedia pozwala nam się wcielić w na pozór zwyczajnego turystę. Nasz podopieczny trafia na wyspę o mało oryginalnej nazwie Touryst Island, gdzie ma zamiar spędzić urlop. Niewinnie spędzając czas, rychło dociera do tzw. monumentu TOWA, w którego wnętrzu spotyka starszego człowieka. Ten informuje go, że jeśli znajdzie cztery rdzenie monumentów ukryte na wyspie, odkryje on tajemnicę świata. Skuszony tą perspektywą postanawia działać. Taki jest też punkt wyjścia dla historii, która w The Touryst ma raczej charakter pretekstowy.

Dalsza część tekstu pod wideo

The Touryst stawia nam na początku zadanie do wykonania, a my musimy następnie znaleźć sposób, by móc je zrealizować według własnego widzimisię. W tym sensie gra przypomina np. klasyczne odsłony serii The Legend of Zelda. Świat składa się tutaj z pewnej liczby wysp oferujących różnorakie atrakcje. Odwiedzamy m.in. imprezową Ybizę, wulkaniczną Fijy czy będącą rajem dla surferów Hawayy. Do nie wszystkich miejsc mamy dostęp od razu. W niektórych przypadkach musimy zakupić broszurki reklamowe od sprzedawców lub znaleźć wyrzucone przez morze butelki z informacją.

Czynności, jakie przychodzi nam wykonywać, często przybierają formę zróżnicowanych minigierek. Znajdziemy tu piłkę nożną, eksplorację szybów górniczych w stylu Spelunky, surfing, nurkowanie, robienie zdjęć, kolekcjonowanie cennych manuskryptów czy tańczenie.

Po drodze gromadzimy walutę: monety i diamenty. Pozwalają one odblokowywać dostęp do nowych zdolności, jak podwójny skok czy sprint, dzięki czemu zyskujemy możliwość dotarcia do miejscówek będących wcześniej poza naszym zasięgiem. 

Przejście The Touryst zajmuje mniej więcej osiem-dziesięć godzin. 

Wideo - The Touryst

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper