Luigi's Mansion 2

Luigi's Mansion 2

8,3
63 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Next Level Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
20.03.2013
Europa:
28.03.2013
Producent:
Next Level Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
20.03.2013
Europa:
28.03.2013

Luigi's Mansion 2 - opis gry

Luigi's Mansion: Dark Moon jest grą przygodową wyprodukowaną przez kanadyjskie studio Next Level Games i wydaną przez Nintendo w marcu 2013 roku wyłącznie na konsolę przenośną 3DS. Dark Moon jest sequelem oryginalnego Luigi's Mansion, które w 2001 roku towarzyszyło premierze GameCube’a.

W kontynuacji Luigi's Mansion Ponownie wcielamy się w brata Mario - Luigiego - który trafia do opustoszałych i nawiedzonych przez duchy posiadłości. Zadaniem grającego jest wyczyszczenie zamków ze zjaw przy pomocy odkurzacza Poltergust 5000. Nadprzyrodzeni adwersarze dzielą się na różne rodzaje, przez co grający musi przyjmować różne taktyki, dodatkowo do ogłuszania duchów służy światło latarki. Dark Moon jest także bardziej zorientowane na rozwiązywanie prostych zagadek logiczno-zręcznościowych, niż miało to miejsce w oryginale. Deweloper oddał nam do zwiedzenia kilka posiadłości, które składają się z wieli kilka pięter, piwnicy, dachu, a także ukrytych lokacji. Poza łapaniem duchów możemy zbierania monety, kryształy i inne przedmioty. Na każdym z pięter czeka większy boss. Pomieszczeń przypadających na jedno piętro jest stosunkowo dużo, a duchów jeszcze więcej.

Dalsza część tekstu pod wideo

Inaczej niż miało to miejsce w pierwowzorze, w produkcji Next Level Games mamy do dyspozycji bazę wypadową, którą jest w tym przypadku laboratorium profesora Gadda. Dzięki temu możemy przenosić się w każdej chwili do odblokowanych wcześniej lokacji, eksplorując kolejne pomieszczenia w celu odkrycia schowanych kluczy i skarbów, tajemnych komnat i wielu innych sekretów posiadłości. Co ważne, Luigi’s Mansion: Dark Moon oferuje multiplayer - lokalny oraz online. Tryb wieloosobowy polega na wspinacze na szczyt tzw. „scarescrapera”, wieży z losowo generowanymi piętrami. Możemy wybrać budowlę z pięciu, dziesięciu, dwudziestu pięciu lub niekończącą się liczbą pięter, które można przechodzić na trzech stopniach trudności - normal, hard oraz expert. Dodatkowe utrudnienie stanowią bossowie, którzy pojawiają się co piąty poziom. Kierując ruchami Luigiego, możemy sterować zarówno przy pomocy touch-screena, jak i przycisków geometrycznych. Autorzy wykorzystali także obecny w konsolce żyroskop.

Pod względem oprawy graficznej Luigi's Mansion: Dark Moon jest jedną z najlepiej wykonanych gier na przenośny system Nintendo. Pozytywne wrażenie potęgują w dodatku efekt 3D oraz sfera audio na czele z klimatyczną ścieżkę dźwiękową, autorstwa trójki kompozytorów.

Wideo - Luigi's Mansion 2

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper