Creativerse
435V

Creativerse

Creativerse
  • Premiery
  • Świat: 08.05.2017
  • Europa: 08.05.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Survival
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Creativerse to sandboksowa gra survivalowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Playful Corp. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych z systemami Windows i macOS. Pod względem rozgrywki czerpał on z popularnego Minecrafta.

Produkcja Playful Corp. garściami czerpie z niezwykle popularnego Minecrafta, zarówno w kwestii rozgrywki, jak i stylu graficznego. Nasza postać trafia do wirtualnego wygenerowanego proceduralnie świata, dysponując specjalną rękawicą, która umożliwia modyfikowanie materii wszelkiego rodzaju. Gra zasadniczo nie posiada fabuły - to my sami, funkcjonując w tutejszej rzeczywistości, tworzymy własne historie.

Najważniejszą częścią gameplayu jest system craftingu. Nasz avatar może wytworzyć całą masę rozmaitych przedmiotów korzystając ze znalezionych surowców, a te z kolei zgarniamy używając wspomnianej wyżej rękawicy, a nie -- jak ma to miejsce w Minecrafcie -- posługując się kilofami bądź łopatami. Wszystkich przedmiotów jest blisko czterysta, choć początkowo nie mamy dostępu do wszystkich - potrzebne są nam ‘receptury’, które otrzymujemy poprzez walkę lub eksplorację. Dość podobnie ma się rzecz z rękawicą. Jej funkcjonalność, a co z tym idzie możliwość wpływania na otoczenie, jest ograniczona, lecz wraz z naszymi postępami ulega to zmianie. Co jednak warto dodać, niektórych surowców nie da się pozyskać nawet posiadając rękawicę ze wszystkim upgrade’ami, dlatego potrzebne są tzw. extractory.

Przemierzając świat gry możemy się też natknąć na przeciwników różnego rodzaju. W razie wpadki cofamy się do checkpointu i tracimy część przedmiotów, które następnie pozostają na miejscu zgonu. Leżący odłogiem dorobek może zostać zajumany przez innych graczy.

Creativerse, warto dodać, było udostępniane w modelu F2P, tzn. sama gra była darmowa, ale zaimplementowano w niej system mikrotransakcji.

Podobne gry