Portal Knights

Portal Knights

6,3
10 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 5.7
PS4 6.7
XONE 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Keen Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Otwarty świat,   RPG akcji
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
19.05.2017
Europa:
19.05.2017
Polska:
19.05.2017
Producent:
Keen Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Otwarty świat,   RPG akcji
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
19.05.2017
Europa:
19.05.2017
Polska:
19.05.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Portal Knights (PS4)
6.0
Recenzja: Portal Knights (PS4)
PS4

Portal Knights - opis gry

Portal Knights to gra action-RPG wyprodukowana przez studio Keen Games i wydana przez 505 Games. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach w programie Early Access, a później trafił też na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Gra inspirowana była Minecraftem.

Akcja Portal Knights rozgrywa się w fantastycznym świecie, który składa się z wielu wysp połączonych magicznymi portalami. Niegdyś bowiem tutejszy świat był jednym lądem, potem jednak wskutek działania mrocznych sił (zwanych The Fracture) stan ten uległ zmianie. Naszym zadaniem jest ponowne scalenie wysp. Wraz z postępami poznajemy całą historię, lecz ogólnie rzecz biorąc ma ona pretekstowy charakter i stanowi tło działań.

Portal Knights żywo przypomina takie produkcje jak Minecraft, Terraria czy Dragon Quest Builders, zwłaszcza tą ostatnią ponieważ istotne są tu również elementy RPG. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci. Do wyboru mamy trzy profesje: Warrior (wojownik), Mage (czarnoksiężnik) czy Rogue (złodziej). Oprócz tego możemy też wpłynąć na wygląd bohatera/bohaterki, a z czasem zdobywać nowy ekwipunek.

Następnie trafiamy do generowanego proceduralnie świata. Świat Portal Knights zbudowany jest z klocków, a ściślej rzecz ujmując takie sprawia wrażenie. Daje nam to wiele możliwości interakcji z otoczeniem - możemy niszczyć i budować mniej lub bardziej okazałe obiekty. Możemy też pozyskiwać surowce, dzięki którym rozbudowujemy na przykład nasz arsenał i konstruujemy nowe przedmioty.

System walki jest bardziej zręcznościowy. Umiejętności oraz ekwipunek, jaki mamy do dyspozycji, zależą od profesji naszej postaci. Od czasu do czasu walczymy też bossami, strażnikami wspomnianych portali.

Jedną z głównych atrakcji Portal Knights jest multiplayer. Grać mogą maksymalnie cztery osoby jednocześnie (jeśli jednak nie chcemy, to nie ma potrzeby grania z innymi).

Wideo - Portal Knights

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper