Future Unfolding

Future Unfolding

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Spaces of Play UG
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
15.03.2017
Europa:
15.03.2017
Producent:
Spaces of Play UG
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
15.03.2017
Europa:
15.03.2017

Future Unfolding - opis gry

Future Unfolding to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Spaces of Play UG. Tytuł ukazał się na komputerach (systemy Windows, macOS, Linux) oraz na PlayStation 4.

W wielu aspektach Future Unfolding dominuje minimalistyczne podejście, zarówno jeśli chodzi o fabułę, jak i gameplay. Produkcja Spaces of Play nie zaprząta sobie głowy opowiadaniem epickiej historii. Nasza postać trafia tu po prostu do tajemniczego, surrealistycznego (onirycznego) świata, w którym czeka na nią szereg rozmaitych wyzwań. Gra nie stawia przed nami jakiegokolwiek celu, ani nie informuje, gdzie mamy się udać. Nie ma też w niej tutoriali.

Minimalistyczny jest też gameplay. Poza poruszaniem się po trójwymiarowej mapie (wydarzenia obserwujemy z perspektywy lotu ptaka) przycisków kontrolera używamy także do wchodzenia w interakcję z otoczeniem. Kluczem do sukcesu są rozmaite zwierzęta zamieszkujące tutejszy otwarty świat oraz inne obiekty/elementy otoczenia. Dla przykładu niektóre drzewa mogą nam pozwolić się dostać do wyżej położonych miejsc, niektóre zwierzęta mogą nas natomiast teleportować (nie wszystkie zwierzęta są jednak przyjaźnie nastawione, dlatego należy być czujnym; inne mogą być z kolei nastawione wrogo, ale da się je zjednać). Generalnie rzecz biorąc porównanie do gier w stylu Zeldy nie jest nieuprawnione - nasza postać przemierza pewien obszar usiłując rozwikłać zagadki przy pomocy dostępnych ‘narzędzi’, a następnie trafia do kolejnego regionu, gdzie czekają nań nowe wyzwania.

Future Unfolding nie jest długą grą. Całość można ukończyć w kilka godzin (nie ma tu opcjonalnych znajdziek ani wyzwań).

Wideo - Future Unfolding

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper