Blog użytkownika ColaV

ColaV ColaV 10.11.2020, 08:01
Swichowe akcesoria
109V

Swichowe akcesoria

Zapraszam na przegląd gripów i kontrolerów, które pozwolą odetchnąć z ulgą Waszym dłoniom podczas szarpania na Switchu w trybie przenośnym.

Granie na Switchu bez dodatkowego uchwytu, to jak kara cielesna dla moich dłoni. Spodziewałem się takiego obrotu spraw, ponieważ moje łapki nie należą do najmniejszych, dlatego wraz z konsolą od razu zakupiłem grip, który umożliwia znacznie wygodniejsze trzymanie konsolki. Dodatkowo zaopatrzyłem się w nakładki na analogi, co sprawiło że ich rozmiar nieco się zwiększył i kciuki lepiej leżą na drążkach. Największą wadą w odczuciu moich dłoni jest asymetryczne rozmieszczenie analogów na joyconach. W standardowych padach do konsol wolę asymetryczne rozmieszczone analogi (Xbox, Nintendo Pro kontroler), jednak w konsoli przenośnej gdzie nie ma za co dobrze chwycić takie rozwiązanie sprawia, że prawy kciuk trzeba mocno zgiąć w dół, niczym wilczy pazur albo inny szpon, a im dłonie większe tym bardziej nienaturalnie wyginamy prawego kciuka. Jeżeli wasze dłonie nie należą do największych wtedy wystarczający wydaje się sam dodatkowy uchwyt, ja jednak od samego początku marzyłem o tym, żeby tego przeklętego prawego analoga przełożyć na górę symetrycznie niczym w padzie od PS4. Ostatnio coraz więcej gram na Switchu, dlatego postanowiłem przetrzepać internety w poszukiwaniu nowego lepszego gripa najchętniej takiego, który sprawi, że otrzymam symetryczne ułożenie analogów. 

Zestawienie zacznę od dwóch propozycji, które wydają mi się najrozsądniejsze dla osób z większymi dłońmi oraz tych, które szukają symetrycznego ustawienia analogów. Zaznaczam, że to tylko przegląd tego co można znaleźć w sieci, a nie same testy. Takie rozeznanie w terenie przed samym zakupem, więc gorąco zapraszam do waszej opinii w komentarzach jeżeli posiadacie któryś z poniżej wymienionych/innych gripów oraz tego jak leży Wam ''goły'' Switch. Mówiąc krótko, jestem ciekaw co sami byście mi polecili.

Ipega PG-9163 Tomahawk

Ipega niestety zalicza się do budżetowych producentów akcesoriów, jednak ich propozycja dla Switcha ma jeden niesłychany atut - symetrycznie rozmieszczone analogi. Oczywiście nie ma też co liczyć na wibracje oraz żyroskop. Cena 120 zł.

 

Hori Split Pad Pro

HORI oferuje ciekawy zestaw dużych kontrolerów, które w pełni zastępują joycony. W oczy od razu rzuca się większy rozmiar padów i choć może nie wygląda to jakoś schludnie dla oka, to myślę, że w łapkach leży naprawdę dobrze. Dodatkowo mamy przycisk turbo oraz dodatkowe ''FL'' i ''FR'' umiejscowione na zgięciu pod spodem padów. Otrzymujemy też normalny d-pad zamiast zwykłych przycisków. Szkoda tylko, że nie ma wibracji i żyroskopu. Cena około 200 zł.

 

DOBE TNS-18133B1

 

Propozycja od firmy Dobe może pochwalić się wibracjami, żyroskopem, a także trzema rodzajami nakładek na analogi do wyboru. Na plus również d-pad zamiast przycisków. W cenie 140 zł otrzymujemy więc praktycznie wszystkie funkcje joyconów oprócz tego, że wibracje nie są haptyczne.

 

BIGBEN Grip GoPlay

Uchwyt Bigbena posiadam osobiście i choć służy mi dzielnie już długi czas, to niedługo zastąpi go wyżej opisywana Ipega, bądź Hori Split Pad, bo waham się właśnie między tymi dwoma produktami. Grip Bigbena jest w porządku, dobrze leży w dłoniach, pozwala znacznie pewniej  i wygodniej trzymać Switcha. Na początku wydawało mi się, że przy wkładaniu i wyjmowaniu z niego konsoli w końcu pojawią się jakieś rysy, bo to zwykłe plastikowe haki, ale po dziś dzień nie uświadczyłem zarysowań więc wszystko jest jak należy. Cena 70 zł.

 

Etui 

Dla osób z ''normalnymi'' i mniejszymi łapkami wystarczające może okazać się Etui które tylko nieznacznie uwypukla kształt joyconów i lekko poprawia sam chwyt. Takie dwa w jednym, grip plus etui. Cena 50 zł.

 

''China No Name''

Na internetowych aukcjach nie brakuje również wszelkiej maści zwykłych, jeszcze tańszych bezmarkowych gripów i w sumie też na pewno spełniają one swoje zadanie. Sam posiadam taki do Ps Vity  i jest on mega wygodny, więc czasem absolutnie nie potrzeby przepłacać, to w końcu tylko kawałek odlanego plastiku.

 

Nakładki na analogi

 

Nakładek na analogi można znaleźć zatrzęsienie na Ali Express. Dobór takich z motywem z waszej ulubionej gry nie powinien być problemem. Firma Hori również oferuje swoje grzybki i ja zaopatrzyłem się właśnie w takie z motywami z Mario. Mała rzecz a naprawdę robi różnicę.

Tagi:

Oceń notkę
+ +7 -

Oceń profil
+ +15 -
ColaV
Ranking: 5806 Poziom: 23
PD: 1944
REPUTACJA: 542