Blog użytkownika KurtekPL

KurtekPL KurtekPL 09.10.2018, 19:34
Xbox: Przegląd tygodnia #4
405V

Xbox: Przegląd tygodnia #4

Witamy w kolejnym przeglądzie tygodnia z zielonego obozu. Z opóźnieniem, ale się udało :) 

Przed rozpoczęciem chciałem poinformować, że tą serie tworzę z M4tkiem(co widać). Staramy się co tydzień robić kolejne blogi z tej serii, przy czym wydajemy je naprzemiennie, ale nie robimy ich osobno. Każdy blog ma dwie strony, gdzie pierwsza jest robiona przez osobę, która wypuszcza (w tym tygodniu to ja), oraz druga, która daje swoje 3 grosze (w tym wypadku jest to M4tek). 

Mówię o tym, z tego powodu, że słyszeliśmy od niektórych, że nie wiedzieli, że jeszcze jest druga strona. Dlatego zapraszam wszystkich co nie doczytali moich wypocin z zeszłego tygodnia. https://www.ppe.p(...)a-3.html

A teraz zaczynam przegląd. RUSZAMY! 

 

Informacje o nowym event'cie w Sea of Thieves oraz czaszki z gry w prawdziwym świecie.


Festival of the Damned. Tak ma się nazywać wydarzenie, które od razu się zacznie po zakończeniu dodatku Forsaken Shores. Klimat tego wydarzenia ma nawiązywać oczywiście do Halloween. Czy będą cukierki, duchy, wampiry? Nieeee, bardziej tu będzie chodziło o motyw samej śmierci.

Na statku widmo na, którym lądujemy w momencie, gdy giniemy i czekamy tam na kolejną szanse aby wejść w świat żywych, pojawi się tam studia duchów. Studnia będzie miała płomień, który nazywa się Well of Spirits. Ten płomień będzie zmieniał swój kolor zależnie od tego, jaką śmiercią zginał pirat. Gracze, będą mogli wchodzi w integracje z tą studnia i za pomocą latarni zabierać ten ogień. Dojdzie też make up dzięki, którego będziemy mogli upiększyć swoją twarz. (oczywiście tu nie chodzi o jakąś szminkę czy inne duperele, tylko możliwość pomalowania twarzy na przykład na głowę jakiegoś zwierzęcia itp.)  Co ciekawe, przy tym wydarzeniu zostanie dodany nowy antagonista Skeleton Lords

Wydarzenie zacznie się 17 października.

Tak, są to czaszki z gry w prawdziwym świecie! eee nooo oczywiście nie są to prawdziwe ludzkie czaszki, czy zwierzęce, więc nikomu krzywda się nie przydarzyła. Twórca za pomocą drukarki 3D tworzył każdy rodzaj czaszki jaki występuje w grze. Jakość wykonania po prostu powala. Podoba mi się to, że twórca nie ograniczył się tylko do samego wydruku czaszek ale dodał  też LED'y, które dają zieloną poświatę oraz lewitujące odłamki jak w przypadku Villainous Bounty Skull.

Gradki dla gościa! 

 

Dwa razy więcej graczy gra w Forze Horizon 4 niż poprzednią część.

Właśnie znalazłem dane (które szczerze nie jestem pewien ich wiarygodności) pokazujące nam, ile graczy grało w FH3 oraz FH4 przeciągu tygodnia od premiery gier. A o to ten wykres : 

 

Jak widać na tym wykresie, po tygodniu od premiery w FH3 grało około 750 tysięcy graczy, a w przypadku nowej Forza Horizon 4 liczba ta wynosi ponad 1,5 miliona graczy. Dwukrotna różnica! Wszyscy wiedzą, że głównym czynnikiem jest Xbox Game Pass i bardzo mnie to cieszy, że ta usługa daje możliwość dużej ilości graczy na granie takich dobrych gier, jak Forza Horizon 4 i ten wykres to potwierdza. 

Przy okazji znalazłem dość podobny wykres, ale dotyczący ilości graczy, którzy grali FH3, FM6 oraz FM7, przeciągu 9 miesięcy.

Co dla mnie wiadomo było, że FH lepiej się sprzedaje niż seria FM. Za to ciekawe jest, że FM7 gorzej się sprzedała niż poprzednia część FM6. Myślę, że jedną z przyczyn była sama FH3, która spowodowała, że gracze postanowili zostać przy tej serii. Liczę, że za 2 lata, FM8 będzie o wiele lepszą od poprzedniczki częścią i dzięki XGP'u poprawi wygląd tego wykresu. 

 

A tak w ogóle, jeśli chodzi o Xbox Game pass

 

Burger King za darmo dodaje do zestawów Xbox Game Pass,

Ale tylko w Anglii :( . Do zestawu King Box, za nie całe 5 funtów, ludzie dostają darmowy tydzień Game Pass'a. Przyznam, że gdyby oferta była by w Polsce, to chyba bym co tydzień tam chodził. :(

Dla pocieszenia, znalazłem inną ofertę z której, my możemy skorzystać. 3 miesięczny XGP za około 71 zł. Jak wejdziecie tutaj, znajdziecie się na stronie SCDKey, gdzie jest zniżka właśnie na tą subskrypcje. Możecie spróbować użyć kodu "SKgame", aby jeszcze zbić cenę. Oferta działa też dla aktywnych subskrybentów. 

 

Zapowiedziano kolejny Xbox FanFest 

Co to jest Xbox FanFest? Jest to impreza organizowana przez dział xbox dla graczy. Pod czas imprezy można spotkać i porozmawiać z developerami z różnych firm jak Rare, Bethesda, a nawet osoby, które zajmują się dizajnem padów i samej konsoli xbox. Właśnie zapowiedziano, że kolejny Xbox FanFest odbędzie 29 października w Paryżu podczas Paris Games Week 2018. 

Powiem Wam, że bardzo bym chciał być na takiej imprezie, bo po Gamescom 2018, Xbox zrobił filmik, który pokazuje mniej więcej jak to wygląda. Przyznam, że klimat jest bardzo fajny (szczególnie, że można pić alkohol ;), a do tego różne atrakcje, czy też możliwość rozmowy z ludźmi, którzy tak samo jak my kochają gry. 

A tu też mała ciekawostka, jeśli chodzi FanFest w Gamescom'ie. Impreza odbyła się na statku, gdzie mogło wejść tylko 1,5 tysiąca graczy. Podczas kręcenia filmu zrobili na koniec rozdawanie podarunków losowym osobom. Aż w pewnym momencie powiedzieli, że mają do rozdanie kilka kodów z Xbox Game Pass. Na ile ? NA DWA LATA! Głośno się zrobiło, ludzie ręce zaczęli wyciągać w stronę sceny, bo każdy chciał dostać. A tu w pewnym momencie jeden prowadzących zadzwonił do Spencera (wiadomo, że udawał :P ) i przekazał, że szef Xbox'a powiedział, : Każda osoba,  na łodzi dostaje Xbox Game Pass na dwa lata!. No przyznam zaskoczyli mnie tym ruchem :) 

A tu macie cały filmik : 

 

Nowy padzik ! 

Pad oczywiście z motywem Kingdom Hearts III. Przyznam, że ładnie się prezentuje :) Jeśli ktoś będzie chętny aby zakupić słodziaka, to musi poczekać do 4 grudnia i zaoszczędzić 35$. Jak oceniacie ? 

 

Nowości w 5 sezonie Gears of War 4

Po pierwsze, zaczynają się kolejne mistrzostwa w Gears of War 4 w San Diego. Po drugie, dojdzie nowy tryb multi "2v2 Gnashers Only". Coś co szczególnie starzy gracze lubią ;). Po trzecie, nowe postacie, które wyglądają naprawdę konkretnie, sami zobaczcie : 

Nawet skiny do broni już mnie podniecają ;P. 

No i po czwarte, ze względu na drugą rocznicę premiery Gears of War 4, twórcy zapowiadają niespodziankę. Co to będzie? Nie wiadomo, ale myślę, że fani serii mają na co czekać :). 

 

To już wszystko, co dzisiaj dla Was mam, zapraszam oczywiście do części M4tek'a, którą znajdziecie na drugiej stronie.

Wybaczcie, za takie opóźnienie, ale blogi trochę mi czasu zajmują, a ostatnio nie miałem zbytnio chwili aby dokończyć. 

Tagi: Gears of War 4 Sea of Thieves Xbox Game Pass Xbox One

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +17 -

Oceń profil
+ +42 -
KurtekPL
Ranking: 278 Poziom: 60
PD: 27994
REPUTACJA: 3721