Papierowy blog

Luck77

Luck77 Luck77 10.04.2020, 16:41
Papercraft #26 – Final Fantasy VII – Aerith, Cait Sith, Zack, Sephiroth
319V

Papercraft #26 – Final Fantasy VII – Aerith, Cait Sith, Zack, Sephiroth

Zapewne część z was gra już w odświeżoną wersję Final Fantasy VII, ale tymczasem zapraszam do przypomnienia sobie jak wyglądały postaci z oryginalnej odsłony z 1997 roku.
 

            W trzeciej, choć prawdopodobnie nie ostatniej, części wpisu o  papierowych figurkach z Final Fantasy VII prezentuję postać głównego antagonisty gry Sephirotha, jak i również pozostałą trójkę głównych bohaterów czyli Aerith, Cait Sitha oraz… Zacka. Bo jak wszyscy pamiętamy to Zack był jedną z grywalnych  postaci, nigdy nie było żadnego Vincenta, ja nie wiem w ogóle o kogo chodzi…  A tak naprawdę to nie ma go dlatego, że nie udało mi się znaleźć  materiałów potrzebnych do jego zrobienia. Nie wiem dlaczego akurat on został pominięty, może uda mi się jeszcze coś z tym wymyślić i wtedy dodam go w kolejnym wpisie na blogu.

              A wracając do obecnych postaci to pierwszą z nich jest Aerith Gainsborough (czasami zapisywana też jako Aeris), najbardziej znana kwiaciarka w branży gier wideo. Jest ostatnią przedstawicielką starożytnej rasy Centry czym zwraca na siebie uwagę korporacji Shinra chcącej wykorzystać jej moc. Na szczęście spotyka na swojej drodze Clouda który dosłownie spada jej z nieba, przez co może on wraz z resztą drużyny bronić Aerith przed wrogą firmą. Drugą z postaci jest Cait Sith, czyli kot jeżdżący na gigantycznym pluszowym Mogglu. Choć wyglądem przypomina zwyczajnego kota tak naprawdę jest robotem sterowanym przez jednego z członków Shinry. Moogle na którym się porusza także jest robotem, przez co by ten mógł się poruszać Cait Sith wydaje mu polecenia przez megafon (czyli wychodzi na to, że Shinra steruje zdalnie robotycznym Mooglem poprzez robotycznego kota używającego megafonu, no nie wiem jak im się to udawało, przy takim poziomie skomplikowania pewnie mieli niezłe lagi). Kolejnym z bohaterów jest Zack Fair, żołnierz pierwszej klasy elitarnej jednostki SOLDIER, w głównej części gry wspominany jedynie w retrospekcjach. Pierwotny posiadacz Buster Sword którego przekazał później Cloudowi. Ostatnią z prezentowanych postaci jest Sephiroth, główna negatywna postać całej historii.  Sephiroth był jednym z najlepszych członków grupy SOLDIER. Początkowo wierny organizacji Shinra, lecz gdy później odkrył, że jego istnienie jest wynikiem eksperymentu przeprowadzonego przez korporację zwrócił się przeciwko niej, a poznana prawda doprowadziła go do szaleństwa i chęci zniszczenia świata.

           Modele tychże postaci wyciągnięte z gry wyglądały o tak:

            Natomiast zrobione przeze mnie modele prezentuje poniżej. A co do wielkości to figurka Aerith ma 20 cm, Zacka 27, Cait Sith ma 22 cm, a Sephiroth w swojej bojowej pozie ma 19 cm wysokości i miecz o długości 21 cm.

Wszystkie materiały i instrukcje możecie pobrać ze strony: http://kaizo(...)sy%20VII

Zapraszam do oglądania, komentowani i do zobaczenia następnym razem ;)

Na koniec jeszcze dwie grupowe fotki całej ekipy ;)

PS. W trakcie robienia grupowego zdjęcia zauważyłem, że w figurce Clouda jest jeden błąd, ktoś zauważył jaki? ;)

Tagi: Final Fantasy VII papercraft

Oceń notkę
+ +12 -

Oceń profil
+ +61 -
Luck77
Ranking: 343 Poziom: 58
PD: 25795
REPUTACJA: 4911