Blog użytkownika Songetsu

Songetsu Songetsu 26.08.2015, 08:44
Music Japan #2
1989V

Music Japan #2

Witam w kolejnym zestawieniu piosenek prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni. Kolejne notowanie i kolejny triumf utworu zaproponowanego przez Senixa, czyli Crossing Field w wykonaniu Lisy. Czy i tym razem Lisa odniesie zwycięstwo w Music Japan? Przekonajmy się. Zapraszam do głosowania!

Kolejna odsłona Music Japan została opóźniona z powodu pożaru zwanego poczekalnią. Porządkowanie listy było dość czasochłonnym procesem, który wymagał ode mnie kilkukrotnego przeglądania i analizowania wszystkich wcześniejszych odcinków cyklu MJ. Było też nieco nerwowo, przez co narwałem się włosów z głowy, ale o tym nie będę się już rozpisywał. W każdym razie ogień w końcu został opanowany i można ruszać naprzód.

Tworząc tego bloga doszedłem do pewnych wniosków. Po pierwsze, BABYMETAL to świetny zespół, naprawdę go polubiłem. Powoli mógłbym zacząć już rozpisywać listę swoich ulubionych piosenek. Gdyby na przykład dzisiaj przyszło mi oddawać swoje głosy w Music Japan #9, to z pewnością nie pominąłbym MEGITSUNE, które to zaproponował Otaku91. Do tego zespół ten ma jakieś drobne powiązanie z Perfume, co też mi się podoba.

Drugą sprawą są propozycje Klonika, które są bardzo dobre. Zauważyłem – a właściwie doceniłem – zaproponowane przez niego utwory, bo są naprawdę godne uwagi. Spodobało mi się nawet A Little Bird Who Forgot How to Fly w wykonaniu Misi. Jak ja mogłem tego wcześniej nie zauważyć? Klonik, ganbare! Nie poddawaj się w szerzeniu dobrej muzyki wśród społeczności PPE.

Kolejną sprawą jest fakt, że wysłałem wszystkim uczestnikom poprzedniego głosowania po złotówce na lizaka, tak żeby głosowali na jedyną słuszną opcję, a tylko Rikimaru zagłosował należycie. O co chodzi? Chyba będę musiał zmienić pośrednika...

Mam też dobrą wiadomość do przekazania dla Krzycha007. Krzychu, na razie możesz odłożyć chusteczki na bok. Pomimo lekkiego zawirowania w poprzednim zestawieniu, Ruppina wciąż dzielnie walczy i przechodzi dalej! Historia niczym z filmu sensacyjnego!

To tyle z mojej. Ja idę sobie odpocząć po tej długotrwałej i wyczerpującej batalii z poczekalnią, a Was zapraszam do odsłuchania i oddania głosów na swoje ulubione pozycje.

 

Zasady Głosowania

- zestawienie składa się z 10 utworów,

- każde zestawienie będzie uzupełniane 3-5 propozycjami od użytkowników, jedną od artysty miesiąca, jedną propozycją powrotu, oraz top 2 z japońskiej listy singli,

- pod uwagę brane są wyłącznie głosy zalogowanych użytkowników,

- ostateczna kolejność ustalana jest na podstawie zgromadzonych głosów,

- typujemy maksymalnie cztery utwory zgodnie ze slajdem poniżej:

Propozycje

- propozycje proszę podawać w komentarzach wraz z linkiem do danego utworu,

- zgłaszamy utwory japońskich wykonawców lub w języku japońskim,

- jedno notowanie = jedna propozycja na użytkownika, nie przyjmuję więcej zgłoszeń,

- propozycje są kolejkowane, więc to że zgłosimy je do zestawienia nie znaczy że pojawią się w najbliższym notowaniu,

- odnośnie klipów to trzymam się tego jaki link podeśle osoba proponująca dany kawałek. Jeśli ten wskazany przez użytkownika nie działa lub nie podlinkował utworu to szukam na własną rękę takiego, który moim zdaniem "ładnie się prezentuje". Jeśli piosenka jest z nami dłużej niż 5 notowań to w miarę możliwości i czasu postaram się znaleźć nowy link, aby uatrakcyjnić odbiór danego kawałka. Zdarza się że trudno znaleźć utwór na YouTube, wówczas będzie to link do strony gdzie można odsłuchać dany utwór.

UWAGA! Nie głosujemy na własne propozycje tylko jak są w sekcji propozycji. W momencie gdy nasz utwór spodoba się na tyle, aby wejść do zestawienia, to proponujący może oddać na niego swój głos jak każdy inny użytkownik!

 

Powroty

Użytkownik którego zaproponowany utwór znajdzie się na szczycie listy, może podać jeden utwór jako propozycję powrotu do zestawienia. Piosenka ta automatycznie znajdzie się w sekcji propozycji bieżącego lub kolejnego notowania.

 

Punkt Specjalny (dodatkowy)

- użytkownik, którego propozycja zajmie pierwsze miejsce w danym tygodniu ma prawo do przydzielenia dodatkowego punktu (punktu specjalnego) dla wybranego przez siebie utworu,

- przywilej ten obowiązuje tylko w danym tygodniu i nie kumuluje się jeśli propozycja tego samego użytkownika będzie na szczycie zestawienia w kolejnym tygodniu, a nie wykorzystał on/ona punktu z poprzedniego tygodnia.

 

Propozycje użytkowników

 

Propozycja #1: Ryoko Shinohara & Tetsuya Komuro - Itoshisa to Setsunasa to Kokoro Tsuyosa to


Street Fighter jak dotąd nie doczekał się dobrego filmu aktorskiego, jednak doczekał się świetnej ekranizacji w postaci Street Fighter II: The Animated Movie. Jednym z utworów w dobrej ścieżce dźwiękowej była piosenka Itoshisa to Setsunasa to Kokoro Tsuyosa to, która zrobiła na mnie wielkie wrażenie podczas gdy była odgrywana (ale bez spoilerów, chociaż pewnie każdy się domyśla o jaki moment chodzi). A co ważne, piosenka ta  doskonale sprawdza się też jako samodzielny twór.

~ Bioter


 

Propozycja #2: Megumi Hayashibara & Masami Okui - Get Along


Get Along to jedna z moich ulubionych piosenek, będąca jednocześnie openingiem do pierwszego sezonu mojego ulubionego anime Slayers. Megumi Hayashibara wykonująca ten utwór, to obok Rie Tanaki i Kikuko Inoue jedna z moich ulubionych japońskich aktorek dubbingowych. W anime podkłada ona głos głównej bohaterce - czarodziejce Linie Inverse.

~ flaberobaderous


 

Propozycja #3: Ayumi Hamasaki - Trust


Głos Ayumi Hamasaki w końcu do mnie dotarł. Gdy słyszę Trust w jej wykonaniu, to patrzę w przyszłość z większym optymizmem. Bo choć niewiele jestem w stanie wyłapać z samego tekstu piosenki, to jednak odnoszę wrażenie, że jest ona o niepoddawaniu się, o podążaniu naprzód i że niezależnie od sytuacji, ostatecznie wszystko dobrze się zakończy. Takie optymistyczne wrażenie odnoszę szczególnie w fragmencie zaczynającym się od 01:04.

Samą Ayu lubię coraz bardziej. Podoba mi się brzmienie jej głosu, jej urzekające spojrzenie i repertuar. Do tego przypomina mi kogoś bardzo bliskiego. Chyba zostanie ona moją drugą ulubioną Japonką.

~ Songetsu


 

Propozycja #4: GO!GO!7188 - Kataomoi Fighter


Przyznaje się bez bicia, że mam ogromną słabość do Yumi. Specjalnie zamieściłem wersję live, bo wygląda tu wyjątkowo uroczo. Sam kawałek natomiast brzmi lepiej w wersji studyjnej, jest bardziej rockowy. Tak czy inaczej,  to jedna z moich ulubionych piosenek tego zespołu - jest melodyjna, chwytliwa i generalnie oddaje klimat twórczości GO!GO!7188, który jest moim ulubionym zespołem z KKW.

~ your_tapeworm


 

Propozycja #5: Country Girls - Wakatteiru no ni gomen ne (Numer 5 w Japonii)

 

Propozycja #6: SEKAI NO OWARI - ANTI-HERO (Numer 12 w Japonii)

 

Strona 1 - Najnowsze propozycje
Strona 2 - Aktualne zestawienie
Strona 3 - Poczekalnia

Tagi: j-pop j-rock Japonia music japan muzyka notowanie ranking zestawienie

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +17 -

Oceń profil
+ +101 -
Songetsu
Ranking: 24 Poziom: 83
PD: 70769
REPUTACJA: 10329