Gamingowe Rozkminki Tyskiego

GieeRTe

TyskiPL TyskiPL 01.09.2018, 13:40
GieeRTe ~ #14 "The Best of Rayman cz. 2 - TOP 15"
263V

GieeRTe ~ #14 "The Best of Rayman cz. 2 - TOP 15"

Ostatnim razem zaprezentowałem Wam utwory z serii gier "Rayman" warte wyróżnienia. Pora więc na moje osobiste TOP 15. Zapraszam!

Bez zbędnego wstępu, przechodzę do TOP 15, które będzie już ustawiane nie wedle gier, a po prostu wedle mojej własnej preferencji, od 15. do 1. miejsca. Zachęcam do dzielenia się w komentarzach na ile moje typy są podobne do Waszych - może jest utwór, który się nie pojawił, a Wy go akurat cenicie bardziej? 

Jeśli ktoś nie miał styczności z listą wyróżnionych, odsyłam TUTAJ

PS. Tak, zmieniłem avatar. Z poprzednim jakoś nigdy do końca wygodnie się nie czułem, plus irytowały mnie białe pola, gdy avatar był brany w kółko (np. w blogu, pod czołową grafiką). 

Grafika pochodzi z DeviantArta, wykonana została przez użytkownika SAB64. Pełną wersję oraz dostęp do wykonanego przez niego modelu Raymana można uzyskać klikając TUTAJ

 

15. Henchman 1000's Theme (Rayman M; Rayman Rush; Rayman Arena)

Zestaw zaczynam od motywu muzycznego Robopirata modelu 1000, który był postacią do odblokowania przez Nas w grze "Rayman M". O ile w samej grze, kiedyś ta muzyka mi się jakoś nie podobała, tak obecnie podczas przesłuchiwania doceniłem to, że stanowi to ciekawą wariację motywu Robopirata modelu 800, mającą w sobie nutkę szaleństwa i którą można długo przyjemnie słuchać. 

 

14. Cloak of Darkness (Rayman 1)

Ten dość krótki utwór po prostu brzmi przyjemnie, zawierając w sobie jasny przekaz, że jest się w trakcie pojedynku z największym przeciwnikiem Raymana w tamtej grze - Mr.Darkiem. Poza tym w niej dobrze się czuje klimat czasów, w których gra powstawała. 

 

 

 

13. The Final Battle (Rayman 2: The Great Escape; Rayman Revolution). 

Czy może być lepsza konstrukcja muzyki towarzyszącej walce Raymana z Admirałem Brzytwobrodym na Wronim Gnieździe Statku Więziennego, podczas szalejącej wokół burzy, a następnie wewnątrz statku, w komorze pełnej gorącej lawy? Nie wydaje mi się. Muzyka buduje klimat i o ile design otoczenia i robota Grolgotha w młodym mnie wywoływał pewien niepokój, tak muzyka nie tylko zaznaczała, że to jest walka ostateczna, ale jednocześnie zagrzewał do walki. Poza tym ten utwór pojawiał się i w innych wariacjach podczas pojedynku ze Strażnikami Masek Polokusa - Axelem i Foutchem. 
Utwór ten jednak ma pewien minus - początkowa jego część jest zapętlona i powtarzana. Moim zdaniem zbyt wiele razy. Jeśli nie jesteście cierpliwi, pomińcie sobie 1/3 długości poniższego filmiku. 

 

 

12. "Lums of the Water" (Rayman Origins)

Zacznijmy od tego, że generalnie soundtrack do "Rayman Origins" i "Rayman Legends" są po prostu fenomenalne i wybijają się ponad soundtracki pozostałych gier z serii. Barwa dźwięków współgra z kolorystyką poziomów, nie raz w nich słychać pozytywne szaleństwo odczuwalne podczas ogrywania poziomów. Niejeden jednak tamtejszy utwór ma wadę w postaci irytujących dźwięków postaci, jęków, które po pewnym czasie czystego odsłuchiwania po prostu irytują. 

Na miejsce 12. typuję muzykę występującą w Morzu Szczęśliwości (Sea of Serendipity, 4. świat w grze). Pierwszy raz go słyszymy zaczynając jeden poziom w czystym morzu pełnym kolorowych, szczęśliwych ryb i tam dosłownie idzie odczuć słuszność nazwy morza. Poza tym, czy w tej grze jest jakiś lepszy utwór do wykorzystania w napisach końcowych, które Rayman może niszczyć, tworząc dziury w nazwiskach twórców... ? 

 

11. Hoodoo Theme (Rayman 3: Hoodlum Havoc; Rayman 3 HD)

Mroklumów było różnych, ale był jeden szczególny - magik zwany Hoodoo, który był niewidzialny, nas nie atakował, ale pojawiał się, gdy trzeba było wytworzyć tarczę obronną dla jego kompanów, a wtedy mieliśmy chwilę, by wykorzystać okazję do trafienia go. Byłoby to irytujące, gdyby nie... muzyka. Muzyka ta przez długi czas była moją ulubioną nutą w całej grze i momentami nawet szkoda mi było, że nie ma się więcej okazji do powalczenia z magikiem. Ale może to dobrze, wszak co za dużo do niezdrowo? 

Jenyyyy, ja chcę w końcu kolejnego platformowego Raymana, a nie Kórliki, czy kolejne Originsy :( 

 

Tagi: muzyka muzyka z gier Rayman Rayman 1 rayman 2 Rayman 2: The Great Escape Rayman 3 Rayman 3 HD Rayman 3: Hoodlum Havoc Rayman Arena Rayman Legends Rayman M rayman origins Rayman Revolution Rayman Rush soundtrack

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +6 -

GeoGamer
Oceń profil
+ +41 -
TyskiPL
Ranking: 728 Poziom: 46
PD: 13169
REPUTACJA: 3760