PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station - recenzja - główne zdjęcia

PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station – recenzja i opinia o sprzęcie [PS5]. Czy warto kupić?

Wojciech Gruszczyk | 26.03, 16:00

PlayStation VR2 zadomowiło się na rynku, gracze mają okazję ogrywać pierwsze gry, ale wielu zainteresowanych mogło spotkać się z jednym problemem – ładowaniem kontrolerów do japońskich gogli. Z pomocą przychodzi oficjalna ładowarka PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station, ale czy warto się nią zainteresować? Przeczytajcie naszą recenzję.

W połowie lutego mogliście na PPE przeczytać naszą recenzję PlayStation VR2, w której podkreśliłem, że choć sprzęt oferuje spory progres względem PlayStation VR, to jednak akumulatory oferowane przez PS VR2 Sense nie zapewniają rozgrywki na wiele godzin. Sony nie zagwarantowało łatwego sposobu na ładowanie (w zestawie znajduje się tylko jeden przewód), więc w pewnym momencie najlepszą decyzją okazuje się sięgniecie po ładowarkę. Producent PlayStation przygotował PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station, który nie należy do najtańszych, ale w niektórych sytuacjach może okazać się dobrą opcją.

Co znajdziemy w pudełku z PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station?

PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station - recenzja - ładowarka z kontrolerami

Sony w przypadku recenzowanego PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station postawiło na rozwiązanie, które znamy już z poprzednich ładowarek japońskiej korporacji. Firma obok samej stacji dorzuciła do zestawu przewód oraz zasilacz – urządzenia nie podłączamy do konsoli, a po prostu do gniazdka. Ma to swoje plusy, ponieważ nie musimy wykorzystywać PlayStation 5, by dostarczać prąd do kontrolerów, jednak producent powinien w tym wypadku zdecydować się na port USB-C, dzięki któremu gracz otrzymałby wybór. Sony ponownie postawiło na złącze DC-in i w pewien sposób ograniczyło możliwości klientów – w tym wypadku znacznie lepszym rozwiązaniem dla konsumenta byłby sprzęt z USB-C z zasilaczem.

Wyjmując stację z pudełka nie możemy od razu rozpocząć ładowania, ponieważ PS VR2 Sense na początku nie pasują do zestawu. Na starcie należy użyć małych adapterów, które wpinamy do padów, by następnie móc umieścić kontrolery w urządzeniu. Jeśli tego nie zrobimy, to nie ma szans na rozpoczęcie ładowania – elementy są małe, więc nie poczujecie ich podczas rozgrywki. Nie musicie się także obawiać, że części wypadną w trakcie gry, ale... jeśli macie problem z gubieniem drobnych rzeczy, to lepiej ich nie odkładajcie. Na szczęście w zasadzie nie ma większej potrzeby, by wypinać adaptery.

PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station pasuje do PlayStation 5

PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station - recenzja - ładowarka z kontrolerami z tyłu

Największym atutem ładowarki do kontrolerów PS VR2 Sense jest zdecydowanie design, ponieważ producent z Japonii ponownie zdecydował się na biało-czarną konstrukcję, która wygląda znakomicie obok PlayStation 5. Recenzowany PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station zainteresuje graczy nie tylko z powodu samych możliwości urządzenia, ale wygląd jest bez wątpienia dużym atutem. Sprzęt świetnie wygląda i dobrze pasuje do PS5 czy też innych urządzeń przygotowanych przez Sony z myślą o konsoli aktualnej generacji.

Musicie jednak pamiętać, że PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station jest sporą ładowarką – wymiary na poziomie 241 x 59 x 135 mm (szerokość x wysokość x głębokość) sprawią, że propozycji nie postawicie w każdym miejscu i nie zniknie przykładowo telewizora. Nie jest to jednak zaskakujące biorąc pod uwagę sam design PS VR2 Sense, ponieważ kontrolery są dość duże – szczególnie biorąc pod uwagę obręcze. Stacja nie należy także do najlżejszych (391 gram), co jest oczywiście związane z podstawą.

Na spodzie zamontowano sporej wielkości gumy, które uniemożliwiają przesuwanie ładowarki, jednak PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station nie należy do najbardziej stabilnych urządzeń – wszystko za sprawą dość nietypowego designu oraz specyficznego wyważenia. Najbardziej wystająca część (tam gdzie znajduje się logo PlayStation) jest również najcięższym elementem ładowarki, ponieważ w tym miejscu zamontowano cały system dostarczania energii – na szczęście sama waga wyrównuje się po umieszczeniu na stacji kontrolerów.

Jak działa PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station?

PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station - recenzja - ładowarka w środku

Gdy już włożymy adaptery do kontrolerów, odpowiednio ustawimy ładowarkę, nadszedł czas na dostarczanie energii – recenzowany PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station w tym wypadku zapewnia dobre osiągi, ale do korzystania ze sprzętu trzeba się w pewien sposób... przyzwyczaić.

Dostarczone do zestawu adaptery pomagają odpowiednio ustawić kontrolery w ładowarce, ponieważ zamontowano tutaj skromne magnesy, jednak nie możecie liczyć, że swobodnie rzucicie padami na ładowarkę. PS VR2 Sense charakteryzują się nietypowym designem i umieszczenie kontrolerów w PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station wymaga skromnej wprawy. Nie jest to oczywiście bardzo trudne, jednak przynajmniej na początku korzystania z urządzenia warto zwrócić uwagę na charakterystyczny odgłos, który pojawia się podczas dobrego odłożenia padów – kliknięcie złącza potwierdza, że za chwile będziemy mogli kontynuować rozgrywkę.

Proces ładowania jest sygnalizowany przez diody umieszczoną na kontrolerach – biały kolor wyłączy się po zakończeniu pracy. Proces pełnego naładowania PS VR2 Sense przez PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station trwa około 90 minut, ale oczywiście już po 20-30 minutach możemy wyciągnąć sprzęt ze stacji, by cieszyć się rozgrywką przez ponad godzinę. Jest to dobry wynik, bo nawet jeśli zrobimy sobie krótką przerwę, to po chwili możemy wrócić do gry i kontynuować zabawę.

Czy warto sięgnąć po PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station?

PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station - recenzja - ładowarka z przodu

Z jednej strony PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station wygląda świetnie i dobrze działa, ale z drugiej trudno nie odnieść wrażenia, że Sony mogło dopracować samo umieszczenie kontrolerów w stacji oraz powinno zadbać o inne złącze. Sprzęt nie zawodzi i wielu będzie chwalić możliwość podłączenia urządzenia do gniazdka, co nie jest standardem dla wszystkich ładowarek, jednak nie będę zaskoczony, gdy część graczy zdecyduje się na inną propozycję.

PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station przyciąga designem, ponieważ stacja po wrzuceniu na miejsce kontrolerów PS VR2 wygląda świetnie. Małym problemem dla klientów może okazać się cena (249 zł), co może sprawić, że niektórzy zdecydują się zaczekać na pierwszą lepszą promocję. Jeśli jednak cena i forma podłączenia nie jest dla Was problemem, to będziecie zadowoleni.

Atuty

  • Design PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station pasuje do koncepcji PlayStation 5,
  • Szybkie ładowanie kontrolerów do PS VR2.

Wady

  • Korporacja ponownie postawiła na złącze DC-in ograniczając jednocześnie możliwości klientów,
  • Do prawidłowego umieszczania kontrolerów w stacji trzeba się przyzwyczaić.

PlayStation VR2 Sense Controller Charging Station to ciekawa opcja dla wiernych fanów PlayStation. Czy najlepsza? Trudno powiedzieć, ale jeśli preferujecie oficjalny sprzęt japońskiej korporacji to nie będziecie zawiedzeni.

8,0
Wojciech Gruszczyk Strona autora
Miał przyjść do redakcji zrobić kilka turniejów, ale cytując klasyka „został na dłużej”. Szybko wykazał się pracowitością, dzięki której wyrobił sobie pozycję w redakcji i zajmuje się różnymi tematami. Najchętniej przedstawia wiadomości ze świat gier, rozrywki i technologii oraz przygotowuje recenzje gier i sprzętu. Jeśli jest zadanie – Wojtek na pewno się z nim zmierzy. 
cropper